מבצע מס הכנסה בכפר סבא והסביבה מצא: 36% מתוך בתי העסק שנבדקו לא רשמו הכנסות כחוק

בינלאומי נותן לכם במתנה 1000 שקלים

מאת: אירית מרק

פקיד שומה כפר סבא ערך לאחרונה מבצע מס הכנסה שהתרכז בערים כפר סבא, הוד השרון ורעננה. במהלך המבצע, שהתרחש ביום שישי, נבדקו עסקים בתחום המסחר והשירותים לרבות רופאי שיניים, ירקנים, משתלות, מגדלי ומוכרי תותים, פרחים, אטליז, מספרות, מכוני יופי, וטרינרים ועוד.

ביום המבצע נערכו ביקורות ב-28 בתי עסק, ונמצא כי 10 מתוכם לא רשמו הכנסות כחוק.  בין העסקים שנבדקו, הגיעו המבקרים למכולת בהוד השרון, שם מצאו אי רישום של תשלומים. כמו כן, עלה כי קניית ביקורת סמויה שנעשתה במקום לא נרשמה גם היא. כשנשאלה בעלת המקום מדוע לא רשמה את התשלומים ענתה: " אין לי מה לומר, אני בסערת רגשות".

בביקורת אחרת, בחנות הדפסות ברעננה, נמצאו העברות בנקאיות שונות שהועברו לחשבון העסק בסכום כולל של 14,780 ₪ שלא נרשמו בספרי החשבונות. בנוסף, הכנסות נוספות  על סך כ-4,000 ₪ שהתקבלו באמצעות אפליקציית 'ביט', לא נרשמו גם הם בספרי העסק. הסברו של בעל המקום: "לוקח לי שבוע לעשות את הסדר בחשבון הבנק אני קודם כל מטפל בלקוחות".  במכון פיזיותרפיה בעיר, עלה כי תשלומים שהועברו בהעברות בנקאיות לא נרשמו בספרי העסק, וכי בעל המקום כלל לא מנהל ספר הזמנות. כשנשאל על כך על ידי המבקרים ענה: "לא ידעתי שאני צריך לנהל ספר הזמנות".

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות