בכפר סבא בוחרים בשירות בתפקידי לחימה בצה"ל

בני הנוער של כפר סבא בוחרים להתגייס לשירות בתפקידי לחימה בצה"ל – כך עולה מנתוני הגיוס של שנתון 1998, שהועברו לעיריית כפר סבא

על פי הנתונים, אחוז הגיוס בקרב בנים תושבי העיר, שהתגייסו בשנת 2016, עמד על 83.7, כאשר 47.2 אחוז מהם בחרו לשרת בתפקידי לחימה ו-9.7 אחוז המשיכו לתפקידי קצונה.

גם בקרב הבנות תושבות העיר נרשם שיעור גיוס גבוה, העומד על 80.8 אחוז מתושבות העיר ילידות שנתון 1998, שהתגייסו בשנת 2016.

ראש העיר, רפי סער: "אני גאה בבנות ובני הנוער של העיר כפר סבא, ועל שיעור הגיוס הגבוה בקרב הצעירים שלנו. הנתונים המצוינים מוכיחים את רצונם של הנוער הכפר-סבאי לתרום למען המדינה, למען החברה ולמען הקהילה הכפר-סבאית ואנו עומדים לרשותם בכל עת ובכל נושא. בשנה האחרונה החזרנו את השאטלים לעיר הבה"דים ואף הצלחנו להביא להרחבת השירות, אנו מעניקים שירותי כביסה לחיילים ומקיימים עשרות פעילויות ואירועים לקראת גיוס ולמען חיילות וחיילי העיר".

עוד עולה מהנתונים כי 10.4 אחוז מכלל המתגייסות באותו שנתון פנו לתפקידי לחימה ו-8.8 אחוז מהן המשיכו לקצונה.

כמו כן, גם בקרב הבנים וגם הבנות נרשמה עלייה באחוז המתגייסים שהמשיך לקצונה, לעומת שנתון 1997.

עיריית כפר סבא מעודדת את בני הנוער בעיר לשירות משמעותי בצה"ל, ובין היתר מעניקה שירותים עירוניים נרחבים בתחום, הכוללים הכוונה וליווי אישי לקראת הגיוס ובמהלכו, סיוע וליווי מול גורמים צבאיים, הנכה למינוים הצבאיים הן באמצעות הרצאות בבתי הספר והן על ידי ייעוץ פרטני, תכלול פעילות "אחריי", מתן ייעוץ והכוונה בתיכונים ועוד.

בנוסף, מקיימת העירייה ערבי הורים בנושא צו ראשון, לקראת גיוס והתנדבות לצה"ל, סדנאות הורים למתגייסים וחלוקת תיקים ושקי כביסה למתגייסים.

יו"ר ועדת הגיוס ומחזיק תיק נוער וצעירים, אמיר קולמן: "אני שמח וגאה על נתוני הגיוס הגבוהים של בני הנוער בכפר סבא. כפי שעולה מהנתונים שפורסמו, הרי שהנוער הכפר-סבאי מגיע למיצוי כמעט מלא של גיוס לצה"ל ולמסגרות השירות הלאומי, ועל כך גאוותנו. אני מזמין את כולם לפנות לתחום הכנה לצה"ל במרכז הצעירים העירוני וליהנות משירותי הייעוץ וההכוונה המוצעים שם".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות