כתב אישום חמור כנגד אב שנהג להצליף בחמשת ילדיו

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לבית משפט השלום בראשל"צ נגד אב בגין התעללות בחמשת ילדיו הקטינים.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד שגיא שגב, במהלך השנתיים האחרונות בתדירות של כפעם בחודש, פעל הנאשם באלימות כלפי חמשת ילדיו הקטינים בדרכים שונות, וזאת כשיטת חינוך וכגמול למעשים שעשו אשר אינם לרוחו.

כחלק משיטת החינוך נהג הנאשם להצליף באמצעות חגורה על גופם של הילדים, בין היתר על ידיהם, רגליהם, בטנם וראשם, וגרם להם לכאב רב. הנאשם נהג לסטור לילדים בפניהם ובחלקי גופם השונים, ביודעו כי המכות וההצלפות כואבות לילדים. בחלק מהמקרים נותרו סימני חבלה על גופם של הילדים, לעתים למשך מספר ימים.

באחד המקרים, הורה הנאשם לאחד מילדיו הקטינים להחליף את בגדיו לבגדים קצרים והצליף בו בכבל של מחשב 10 הצלפות על רגליו וידיו החשופות. במהלך ההצלפות החל הקטין לבכות מכאב, אך הנאשם לא חדל ממעשיו והורה לקטין להיות בשקט. בעקבות ההצלפות נגרמו לקטין כאבים עזים וסימני חבלה ברגליו, גופו רעד והוא התקשה ללכת.

בבקשת המעצר כתב עו"ד שגיא שגב כי: "מסוכנתו של המשיב כלפי ילדיו גוברת נוכח היעדר כל מודעות מצדו לפסול שבמעשיו, וסברתו כי מעשיו הם לטובת הילדים, בהתעלמו מהכאב הרב שגרם להם, על אף שהיה מודע לו היטב. אמרותיו של המשיב בחקירתו כי הצליף נמרצות בילדיו כשיטת חינוך, לא מתוך כעס אלא "ביישוב הדעת", מלמדות על התנהגות מטילת אימה מצד המשיב כלפי ילדיו כדבר שבשגרה״

אם הקטינים חשודה בעבירות אלימות כלפי הקטינים, היא שוחררה בתנאים מגבילים וצפוי להתקיים בעניינה שימוע.

המקרה האחרון ארע לפני פחות מחודש. בתאריך 23.1.20, בעת שהיה בבית עם האם, א.א. קילל. בתגובה אמרה לו האם "חכה אני אומרת לאבא". בשל חששו של א.א. שאביו יצליף בו בחגורה, לבש א.א. בגדים ארוכים על מנת שההצלפות יכאבו פחות. בהגיע הנאשם לבית, סיפרה לו האם על מעשיו של א.א. בתגובה לכך, הורה הנאשם לא.א.' להחליף את בגדיו לבגדים קצרים ולחכות לו בחדר כשהוא שוכב במיטה על בטנו. א.א.' עשה כדברי הנאשם. הנאשם נטל כבל של מחשב, ובעוד א.א.' שוכב על בטנו כאמור, הצליף הנאשם באמצעות הכבל 10 הצלפות על רגליו וידיו החשופות של א.א. במהלך ההצלפות החל א.א. לבכות מכאב, אך הנאשם לא חדל ממעשיו והורה לי' להיות בשקט. בעקבות ההצלפות נגרמו לא.א. כאבים עזים וסימני חבלה ארוכים ואדומים ברגליו, גופו רעד והוא התקשה ללכת. במעשיו האמורים לעיל, עשה הנאשם בקטינים מעשי התעללות גופנית ונפשית.

הפרקליטות הגישה במקביל גם צו מעצר עד תום הליכים כנגד האב המתעלל.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות