כמה עולה ניסור בטון ואיך להוזיל את המחיר

מרביתנו מכירים את עבודות הבטון מתהליכי הבנייה השונים אך בפועל, חלק נכבד מהענף עוסק בחיתוך, קידוח, שבירה והריסה של בטון קיים ומאחר שמדובר בחומר מאוד חזק, צריך מן הסתם לעשות את זה באמצעים מיוחדים – על ידי ניסור או קידוח בטון.

שירותי הניסור והקידוח נחשבים לכאלה שמצריכים ידע וכלים מתאימים ולכן המחיר שלהם נחשב יקר באופן יחסי ויכול לנוע בין מאות שקלים לעשרות אלפים כאשר מדובר בעבודה מורכבת.

לא משנה אם אתם עומדים לפני קידוח פשוט או ניסור מורכב, יש כמה עקרונות שתוכלו ליישם באופן מהיר שיעזרו לכם להוזיל את המחיר ולהבטיח תוצאה משביעת רצון.

מה זה קידוח או ניסור בטון?

קידוח וניסור בטון הן פעולות שתכליתן לבצע פעולות מכאניות בבטון יצוק. הפעולות הללו יכולות להיות קידוח של תעלות בקוטר של 2 צול עד 20 צול, חיתוך של בטון כחלק מתהליך של התקנת או הרחבת דלתות וחלונות, ניסור קירות ואפילו פתיחת פתח בתקרה שמחברת שתי קומות.

מגוון העבודות שמצריכות שירותי ניסור וקידוח מאוד רחב אך ישנם כמה עקרונות פעולה משותפים לכולם.

ניסור בטון מבוצע בעזרת מסורים מיוחדים שמורכבים ממנוע (חשמלי או בנזין) שמסובב מסור דיסק שנע על גבי ציר ושמצופה בשכבה של אבקת יהלום.

הסיבוב המהיר והעקבי בשילוב להב חזק, מאפשרים לחדור דרך כל סוגי הבטון ולחתוך אותו בצורה מדויקת. במקביל, כדי לוודא שטמפרטורת הדיסק אינה עולה יתר על המידה וכדי להפחית את כמות האבק שנוצר תוך כדי הניסור, מוזרמים מים על גבי נקודת הניסור או הקידוח.

ההבדל בין ניסור לקידוח של בטון בא לידי ביטוי באופן הפעולה כך שבניגוד לניסור שמבוסס על דיסק שחותך את הבטון בקווים ישרים, הקידוח נעשה על ידי סיבוב של כוס משוננת שיוצרת פתח עגול.

דבר נוסף שצריך לזכור הוא שהקידוח והניסור נעשים באמצעות מסורים ומקדחים שונים שמותאמים לאופי המשימה.

כמה עולה ניסור וקידוח בטון

מאחר שמגוון עבודות הניסור והקידוח כל כך רחב, כך גם המחיר משתנה ויכול לנוע בטווח של החל מכמה מאות שקלים ולהגיע לעשרות אלפי שקלים.

ניתן לצפות במחירון קידוח וניסור בטון כדי לקבל מושג על העלויות המקובלות אך תמיד צריך לזכור שמעבר לניסור או הקידוח, עולה לעתים קרובות הצורך בשירותים נוספים שיכולים לייקר את המחיר.

כך לדוגמה, חיתוך של חומה או קיר, מצריך את פינוי הבטון שנחתך באמצעות טרקטור או מנוף וניסור של גג בטון מחייב שימוש במנוף יקר שמאבטח את הגג כדי שלא ייפול באופן לא מבוקר.

לאור זאת חשוב מאוד לקבל הצעות מחיר שמתייחסת אל כל מפרט העבודה ולא רק לניסור. משפט זה נכון בעיקר לכל עבודות הניסור ורק לקידוחים בקוטר גבוה מהסיבה שקידוח חור למזגן לא צריך להיות מורכב ובטח שאינו מצריך מנוף או טרקטור…

טיפים להוזלת המחיר

ענף הניסור והקידוח אינו מפוקח ולכן ההבדלים במחיר בין בעלי המקצוע השונים יכול להגיע לעשרות ואפילו מאות אחוזים בעבודות גדולות. האם זה מוצדק? לעתים כן אבל לעתים קרובות, אין סיבה ממשית שתשלמו מחירים מופקעים ובאמצעות מספר צעדים פשוטים, תוכלו להבטיח שתקבלו את השירות הרצוי במחיר זול יותר.

  1. השוו מספר הצעות עבודה – שימו לב שההשוואה צריכה להיות למפרט עבודה זהה כך שאם אחת מכילה את פינוי הפסולת או שימוש בטרקטור, כל ההצעות האחרות צריכות לכלול את אותם השירותים. באופן הזה תבטיחו שלא יהיו הצעות זולות שיתבררו מאוחר יותר כיקרות.
  2. הזמינו בעל מקצוע מאזורכם – ניסור וקידוח בטון מצריך כלי עבודה גדולים וכבדים וככל שצריך לשנע אותם למרחקים גדולים יותר, כך יש סיכוי שהצעת המחיר תלך ותאמיר.
  3. חתימה על הסכם – הסכם עבודה חתום יבטיח לכם שמה שסיכמו אתכם זה גם מה שיבצעו בשטח וימנע העלאת מחיר ברגע האחרון או אי הבנות.
  4. הזמינו בעל מקצוע מנוסה – לא משנה כמה זולה תהיה ההצעה אם לבעל המקצוע אין את הכלים והידע הדרוש לביצוע העבודה ולכן יש להתמקד באנשי מקצוע שכבר ביצעו עבודות דומות בעבר.

ולסיום, זכרו שמעבר לידע הדרוש, עבודות ניסור וקידוח בטון נחשבות למסוכנות – הן למפעיל והן למבנה והסביבה ולכן חשוב לוודא שלבעל המקצוע יש ביטוח ואישורי עבודה ככל שידרשו לביצוע המשימה.

הכתבה נכתבה בשיתוף 'פרו בטון' – קידוח וניסור בטון באזור השרון.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות