בית הספר יצחק שדה ניצח בתחרות איסוף פסולת אלקטרונית

מאת: אירית מרק

בית הספר יצחק שדה בכפר סבא זכה בתחרות איסוף פסולת אלקטרונית, שהתקיים בעיר באמצעות אגף קיימות וחדשנות ובשיתוף תאגיד המיחזור מ.א.י.

בחודשים האחרונים, התקיימה בשבעה בתי ספר יסודיים בעיר תחרות ה"חלליות" – תחרות לאיסוף פסולת אלקטרונית, במסגרתה אספו תלמידות ותלמידי כפר סבא למעלה מטון וחצי פסולת אלקטרונית.

בשבוע שעבר התקיים במרכז הקיימות העירוני "קיפוד" טקס חגיגי לסיום התחרות, בנוכחות ראש העיר רפי סער, נציגי תלמידים, מורים ומנהלים מבתי הספר אשר לקחו חלק בפעילות וכמו כן נציגי הנהלת עיריית כפר סבא והנהלת תאגיד המיחזור מ.א.י.
ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא מובילה, על פי נתוני הלמ"ס, בשיעור המיחזור בארץ ופועלת רבות לקידום נושא חשוב זה של העלאת המודעות למיחזור – הן במערכת החינוך והן בעיר כולה. אני מברך את התלמידים הזוכים, שגייסו לטובת הפרויקט את משפחותיהם והחברים, למען העתיד של כולנו וגאה לעמוד בראש עיר המובילה גם בתחום זה"

בטקס הוענקו תעודות הוקרה לכל המשתתפים על תרומתם הרבה לקידום המודעות והאיסוף עצמו של הפסולת האלקטרונית ובשיאו הוכרז בית הספר המנצח – יצחק שדה, שאסף יחד עם קהילת בית הספר יותר מ-490 ק"ג פסולת אלקטרונית למיחזור, וזכה בפרס המכובד של  6,000 ש"ח לטובת קידום ועידוד פעילויות מקיימות.

מירב נובורטי מנהלת בית הספר יצחק שדה: "בית הספר ירוק מתמיד וימשיך להוביל שינוי מהותי וערכי בתודעת הקהילה, כבסיס לקיום אורח חיים בריא ומקיים. ההשתתפות בתחרות מ.א.י הינה עוד נקודת ציון בדרכנו החינוכית והמקיימת, עוד הוכחה לכך שהשינוי מתחיל בתוכנו וכי לכל אחד מאיתנו היכולת להשפיע ולהניע. אנו נמשיך לגלות רגישות ואכפתיות לסביבתנו, מתוך אמונה כי דוגמה אישית היא הבסיס לחינוך אותנטי ולשינוי בקהילה כולה. תודה לרופידה פרוג'ה – מובילת תחום הקיימות בבית הספר ולתלמידים שלנו, על היותם דוגמה להתנהלות חיובית, אכפתית ומועילה בחברה בה אנו חיים".

דן הלמן ואמנון שחרור, מנכ"לים משותפים בתאגיד מ.א.י: "אנחנו גאים מאוד בתלמידי בית הספר יצחק שדה על הזכייה בתחרות החלליות. ההישג המדהים של תלמידי בית הספר והישגיהם של תלמידי שאר בתי הספר בעיר – מעל טון וחצי של פסולת אלקטרונית, מוכיחים לנו כי ילדינו הם השגרירים הכי טובים של הסביבה. כתאגיד מיחזור מטעם המשרד להגנת הסביבה, אנו מציבים סטנדרט סביבתי גבוה, גם בחינוך ובהסברה, וזו תרומה שאין שניה לה לכדור הארץ".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות