תערוכה חדשה בשם מציאות ודמיון של בלהה לוי וחקו גייפמן

שיתוף ב facebook
שתפו

תערוכה חדשה בשם "מציאות ודמיון", של בלהה לוי– צילומים ושירה וחקו גייפמן- צילומים. פתיחת התערוכה ושיח גלריה ביום ד' 25.3.19 בשעה 20:30, באולם ההרצאות הסמוך לגלריה, אוצרת – אביה ממון, במעמד ד"ר אמיר גבע ובהנחיית ישראל לנצ'נר. 

 

 

 

 

לבלהה ולחקו, נושא משותף מעבר לצילום, שניהם מתמודדים עם מחלת הפרקינסון. תערוכה זו מעידה כי  למרות הקשיים הרבים, שניהם בחרו להתמודד בדרך יצירתית וחיובית.  

בלהה לוי מצלמת מציאות משתנה, צומחת ומתפתחת. היא מתעדת בעיקר טבע ונוף, בסביבתה הקרובה. את אהבתה לטבע היא נושאת עמה מאז ימי ילדותה במושבה רעננה

בלהה לוי

מנעד נושאי הצילומים שלה נע מזווית הראיה המורחבת ועד הפרט המצומצם. 

בצילומי  הקלוז-אפ, היא נכנסת לפרטי פרטים כמו לדוגמא, צילום תקריב של פריחת פרי ההדר או השקד, השלבים בהתפתחותם עד הבשלתם.

בלהה צירפה לצילומים קטעי שירה קצרים. בכתיבת השירים היא נותנת דרור לדמיונה ומתארת את החווית והאסוציאציות האישיות שלה ממראות הטבע שהם בעיניה פלאי טבע שיש להעריך ולהוקיר.

חקו גייפמן עוסק זה שנים בצילום, מחפש את הנראה מעבר למציאות, על יד המציאות או השתקפות שלה. בודק בעזרת עינו הבוחנת ומצלמתו, איך המציאות זולגת, משתקפת ומכפילה את עצמה על חפצים מבריקים, מים, או קירות, מתעוותת והופכת למציאות אחרת, שונה ומשונה.

לקראת תערוכה זו צילם חקו גייפמן חפצים מסביבתו הטבעית, חומרים זמינים ובנאליים המקיפים אותו ומצויים בהישג יד כמו – נייר אלומיניום שנלקח מהמטבח, כפיות או צילו של פרח בחניית הבית

חקו גייפמן

אלו אובייקטים שתוך כדי צילום הפכו את משמעותם. במציאות הכפולה והחדשה שנוצרה בתוך הפריים המצומצם שנבחר עבורם בעת הצילום, הפכו האובייקטים המצולמים למשהו קסום ושונה לגמרי מאיך שנראו במקור ובמרחב הפתוח. 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות