טיפול בתקלות נפוצות במחשב

טיפול בתקלות נפוצות במחשב

אנו משתמשים ביישומי מחשב מדי יום ותלויים בהם עבור פעולות יום-יומיות רבות באופן שוטף. כל עוד הכול מתנהל באופן תקין, זה בסדר גמור. הבעיה מתחילה כאשר קורה דבר בלתי צפוי והמערכות הממוחשבות שלנו אינן פועלות כמו שהן אמורות לעבוד. עבור רבים מאיתנו, רגעים אלו הופכים למצב חירום, אך לפני שרצים אל טכנאי המחשבים, אלו כמה תקלות נפוצות ודרכים פשוטות לטיפול בהן שכדאי לנסות

אתר freepik

המחשב לא נדלק

המחשב שלך פשוט שוכב לו בדממה, עם מסך חשוך וקריר? אלו כמה דברים שכדאי לבדוק:

מחשבים נייחים

ברוב המקרים הבעיה היא חשמלית ככל הנראה. 

  • כדאי לנסות ולחבר מכשיר חשמלי אחר לשקע ולראות אם הוא פועל. במידה ואינו פועל, הבעיה היא בתשתית החשמל. 
  • במידה והשקע תקין, הגיע הזמן לבדוק את כבל החשמל. מדובר בכבל קומקום סטנדרטי ומומלץ לנסות להחליפו ולבדוק אם כעת המחשב נדלק.
  • בחלקו האחורי של מארז המחשב, נחפש את ספק הכוח. זוהי התיבה הקטנה ממנה יוצא הכבל החשמלי. יש לברר כי המתג על ספק הכוח מכוון על I ולא על O. 

אם כל הפעולות הללו לא פותרות את הבעיה, כנראה שמדובר בתקלה חשמלית מורכבת יותר הדורשת עזרה מקצועית. 

מחשבים ניידים

גם כאן, חשוב מאוד לשלול תחילה בעיה חשמלית. מטענים למחשבים ניידים הם רגישים למדי לחבטות והמגעים עשויים להישחק או להינתק. לכן, חשוב תחילה לשלול כי מדובר בבעיית טעינה. במידה ונורת המטען דולקת, ייתכן שהבעיה היא בשקע הטעינה של המחשב. 

במידה ושללנו לחלוטין בעיה במערכת הטעינה, סביר להניח כי מדובר בבעיית זיכרון או בספק הכוח. תיקונים מסוג זה חשוב להפנות לטכנאי מוסמך.

גלישה איטית 

זוהי כנראה אחת התקלות הנפוצות ביותר וגורמים רבים עשויים להשפיע עליה:

  • הראוטר הוא מכונה ככל המכונות ולכן עשויות לחול בו תקלות כתוצאה משימוש ממושך. כצעד ראשוני, יש לנתק את הראוטר מהחשמל ולאחר כחצי דקה לחברו שוב על מנת לאתחל אותו. 
  • במידה והבעיה נמשכת, יש לבדוק האם פועלות תוכנות הורדה "כבדות" כמו אימיול או הורדות טורנטים.
  • כדי לברר מעבר לכל ספק האם הגלישה איטית ברמת התשתית או בגלל עומס, ניתן להריץ בדיקת מהירות. על ידי חיפוש "בדיקת מהירות" בגוגל, ניתן למצוא את אתר בדיקת המהירות של ספק האינטרנט שלך ולבדוק מה מהירות הגלישה בזמן אמת. 
  • גם וירוסים ותוכנות זדוניות עשויות לפגום משמעותית במהירות הגלישה. מומלץ להריץ סריקת וירוסים כוללת ולחפש אחר איומים.

המחשב מתחמם

מדובר בתקלה מסוכנת שעשויה לגרום לנזקים בלתי הפיכים אם לא תטופל. ראשית, יש להקשיב ולחפש אחר פעולת מאוורר. במידה והוא אינו פועל, נכבה את המחשב וננסה לפתוח בעדינות את המארז או התחתית של המחשב הנייד ולנקות בעדינות אבק באמצעות אוויר. מטענים למחשבים ניידים עשויים אף הם להתחמם ולפגום בפעילות המחשב. יש לברר כי המטענים והמחשב נמצאים תמיד על מצע קשיח ולא להניחם על שמיכות או מצעים שעשויים לסתום את פתחי האוורור.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות