כיצד לשמור על השיניים לאחר טיפול יישור שיניים

כיצד לשמור על השיניים לאחר טיפול יישור שיניים

האם אתם עומדים בפני סיום הטיפול ליישור השיניים שלכם? כיצד תוכלו לשמור על שיניים בריאות וישרות לאחר הטיפול האורתודנטי? האם תוצאות הטיפול יישמרו לאורך שנים? כל מי שמסיים טיפול ליישור שיניים מעוניין לשמר את תוצאות הטיפול האורתודנטי כדי ליהנות משיניים יפות וממראה אסתטי מושך ומרשים, לכן מעבר להנחיות המומלצות על ידי האורתודנט עליכם קודם כל לבחור נכון את המומחה ליישור שיניים, כך תפחיתו סיכונים ותוצאות הטיפול יהיו טובות יותר והן יישמרו לאורך שנים.

בחירה נכונה של מומחה ליישור שיניים

חשוב לציין כי תהליך יישור השיניים הוא ממושך והצלחתו תלויה בין היתר בתגובה הביולוגית לטיפול, בשיתוף הפעולה של המטופל וכמובן במקצועיות ובניסיון של האורתודנט. כיום יש שיטות חדשניות ומתקדמות יותר ליישור שיניים, לדוגמה שיטת אינויזליין, המאפשרת לכם לצפות את תוצאות הטיפול מראש. המומחיות והניסיון של האורתודנט מבטיחים לכם שתוצאות הטיפול יישמרו לאורך שנים, לכן אין להקל ראש בבחירה המומחה ליישור שיניים.

כדאי לדעת כי רופאי שיניים רבים מציעים טיפולים ליישור שיניים למרות שהם אינם מומחים, זהו סיכון עבור המטופל מאחר וטיפול שאינו מקצועי עשוי לגרום לבעיות שונות ולא ניתן להבטיח את תוצאותיו. למעשה, רק כשני אחוזים מרופאי השיניים בארץ הם מומחים מוסמכים בתחום האורתודנטיה, וכדאי גם לכם לוודא מראש כי האורתודנט שבחרתם מופיע ברשימת המומחים העדכנית שמפורסמת באתר של האגודה האורתודונטית ובאתר משרד הבריאות.

שיתוף פעולה מלא במהלך הטיפול

כדי להבטיח את תוצאות הטיפול הרצויות ועל מנת שהשיניים יישארו ישרות לאורך שנים עליכם להקפיד על ההנחיות המפורטות של המומחה ליישור שיניים. שיתוף פעולה מלא שלכם במהלך הטיפול הוא תנאי הכרחי לשמירה על השיניים הישרות והבריאות גם לאחר השלמת הטיפול אצל המומחה.

שמירה על תוצאות הטיפול

טיפולי יישור שיניים פותרים את הבעיה בגללה פניתם לאורתודנט המומחה, אך חשוב לזכור כי הכוחות והגורמים השונים שגרמו לבעיה ממשיכים לפעול כל הזמן, גם לאחר השלמת הטיפול. לכן, יש להמתין להסתגלות הרקמות הרכות שסובבות את השיניים למצב החדש לאחר תזוזת השיניים למקומן הרצוי. בדרך כלל לאחר הסרת ההתקן האורתודנטי ישנה תזוזת שיניים קלה בגלל הכוחות השונים, לכן חשוב להגיע למרפאה של האורתודנט המומחה לצורך מעקב ופיקוח, וכמובן יש להקפיד על צחצוח שיניים, היגיינת הפה והשיניים, להימנע ממאכלים העלולים לגרום לפגיעה בתוצאות הטיפול ולבקר גם אצל השיננית לפחות פעמיים בשנה.

כדאי לבקש המלצות לתזונה נכונה ובריאה יותר מהאורתודנט המומחה או מדיאטנית מוסמכת, וכמובן יש להקפיד על צחצוח שיניים ממושך לפחות פעמיים ביום, שטיפת הפה, שימוש בחוט דנטלי ועוד.

הכתבה באדיבות ד"ר עיני – אורתודנט מומחה ליישור שיניים ולסתות מטעם בית חולים רמב"ם, בעל שתי מרפאות מתקדמות באזור המרכז ליישור שיניים.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות