מהם היתרונות של תוכנת הנהלת חשבונות

מהם היתרונות של תוכנת הנהלת חשבונות

כל עסק בישראל וכל גוף שעוסק בהכנסות והוצאות של כספים חייב לדווח לרשות המסים על תנועת הכספים והעסקאות שבוצעו.

בישראל ישנן שתי שיטות עיקריות לרישום העסקאות הפיננסיות של העסק, הארגון או ישות חשבונאית אחרת (לדוגמה מלכ"ר, עמותה וכו') – הנה"ח חד צדית המתאימה בעיקר לעסקים קטנים והנה"ח כפולה.

חשוב לציין כי ניהול נכון וחוקי של עסק בישראל נשען בין השאר על רישום העסקאות הפיננסיות, כלומר להנהלת חשבונות יש תפקיד מרכזי בניהול העסק, ואין להקל ראש בכך.

בעבר הרחוק מנהלי חשבונות ביצעו את עבודתם בצורה ידנית ומסורבלת, לכן בכל משרד היה ארכיון גדול ועמוס בקלסרים וספרים עבי כרס, אך ככל שהטכנולוגיה התפתחה החלו לצוץ פתרונות מתקדמים ויעילים בהרבה, למשל תוכנות להנהלת חשבונות כמו חשבשבת ובשנים האחרונות בעלי העסקים הקטנים והבינוניים החלו להשתמש בשירותי הנה"ח באינטרנט.

שני סוגים עיקריים של תוכנות להנהלת חשבנות

ישנם שני סוגים עיקריים של תוכנות להנהלת חשבונות:

 • תוכנת הנה"ח המותקנת במחשב בעסק או על השרת של העסק.
 • תוכנת הנה"ח מקוונת (באינטרנט).

בשנים האחרונות הפכו התוכנות להנהלת חשבונות באינטרנט לפופולריות ולמבוקשות בגלל היתרונות הרבים שהן מציעות, לדוגמה:

 • תוכנה נוחה וידידותית למשתמש –

  כדי להפיק מסמכים שונים בתוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט אין צורך ללמוד קורס מקצועי או להעסיק מנהלת חשבונות, זו תוכנה פשוטה להבנה ולתפעול עם ממשק ידידותי למשתמש, וכל אחד יכול להפיק באמצעות התוכנה חשבוניות מס, חשבוניות עסקה, קבלות, דוחות שונים ועוד.

 

 • עלות משתלמת –

  אחד היתרונות העיקריים של התוכנות המקוונת להנהלת חשבונות הוא עלות המערכת. אין צורך לרכוש תוכנה יקרה ולהשקיע אחת לתקופה בשדרוג התוכנה אלא רק לשלם מנוי חודשי עבור השימוש בתוכנה להנה"ח באינטרנט.

 

 • חיסכון בעלויות העסק –

  מעבר לעלות המנוי החודשי העסק יכול לחסוך הוצאות ועלויות רבות כמו נייר, דפוס, דיו, כוח אדם, מעטפות, בולים ועוד. 

 

 • בקרה ופיקוח –

  התוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט כוללת כלי ניהול מתקדמים לפיקוח, בקרה ומעקב, בקליק מהיר אפשר להפיק דוחות ניהוליים שונים, לעקוב אחר תשלומי הלקוחות, לבצע גבייה בצורה מיטבית ולקבל תמונת מצב עדכנית על העסק וביצועיו.

 

 • חשבונית במייל –

  לאחר הפקת מסמך חשבונאי בתוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט אין צורך להדפיס את המסמך ואפשר לשלוח אותו בקליק מהיר ישירות לדואר האלקטרוני של הלקוח. כך הלקוחות לא יכולים לטעון כי הם לא קיבלו את החשבונית לכן טרם שילמו, וגם חוסכים זמן, משאבים ועלויות (דואר, מעטפות, דפוס).

 

 • סליקת אשראי –

  זהו יתרון חשוב לבעלי עסקים רבים שעד היום לא יכלו לסלוק כרטיסי אשראי, כך משפרים את השירות ללקוח וניתן ליהנות מגידול במכירות ובהכנסות.

 

 • הפקת חשבוניות בכל זמן ומכל מחשב

  – אפשר להיכנס לתוכנה המקוונת ממכשירים שונים, כולל לפטופ ומחשב נייד בבית, אפשר להפיק מסמכים בתוכנה בכל זמן ומכל מכשיר, לכן התוכנה מתאימה גם לבעלי עסקים המרבים להתנייד ברחבי הארץ.

לסיכום, תוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט נחשבת כיום לפתרון הנוח, החסכוני והיעיל ביותר לכל העסקים הקטנים והבינוניים. זו תוכנה מתקדמת ומאושרת על ידי רשות המסים, כל אחד יכול להשתמש בה בקלות ובהתאם לצורך ניתן לקבל עזרה מהירה מהתמיכה הטכנית הזמינה.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות