נהג אוטובוס טיולים נאלץ לרוץ ברגל וקיבל התקף לב

האם ריצה בשמש עלולה לגרום לאוטם שריר הלב? על שאלה זו יצטרך לענות בית הדין לעבודה, בעקבות תביעה שהגיש נהג אוטובוס של חברת הסעות פרטית

הנהג, בן 45 , תשוב אזור הצפון, הגיש את התביעה באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות ביטוח לאומי, לאחר שבקשתו מהמוסד לביטוח לאומי להכיר באוטםש ריר הלב כ"פגיעה בעבודה" נדחתה בטענה שאין קשר בין המקרה לבין עבודתו כנהג הסעות.

בתביעה נטען כי לפני כשנה וחצי, יצא הנהג עם אוטובוס הטיולים ובו קבוצה של תלמידים מחיפה לטיול במערת הנטיפים ובמיני ישראל. בשעות הצהרים הוא הגיע לשער הכניסה של מיני ישראל, הוריד את התלמידים  והמורים ונסע לחניון סמוך להחנות את האוטובוס.

לאחר שהחנה את האוטובוס, התקשרה אליו המורה והודיעה לו כי שכחה את כרטיסי הכניסה באוטובוס וביקשה מהנהג להביא לה במהירות את הכרטיסים כי היא והתלמידים מחכים  ליד שער הכניסה בשמש החמה.

הנהג לא היסס לרגע, לקח את הכרטיסים ופתח בריצה לכיוון שער הכניסה, שהיה במרחק מהחניון. הוא הגיע מתנשף לכניסה, מסר את הכרטיסים למורה, והרגיש כאבים עזים בחזה. הנהג חזר בהליכה לכיוון האוטובוס ופנה מיד  למרכז הרפואי קפלן לקבלת טיפול. בבית החולים התברר כי הנהג לקה באוטם שריר הלב.

"נסיבות קרות האירוע מצביעות בבירור על קיומו של אירוע חריג עם קשר סיבתי וסמיכות זמנים למצב הרפואי אחרי האירוע." נטען בתביעה המגובה במסמכים רפואיים ועדויות.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות