יו"ר האופוזיציה, יוסי סדבון:"אנו מוחים על העבודות בפארק לטובת חניון"

חברי האופוזיציה מתנגדים לסלילת חניון ציבורי כביש ושביל אופניים בשטח הפארק העירוני, על רקע הכתבה שפרסמנו אתמול בנושא. 

מאת: אירית מרק

בהודעה שהוציא, יו"ר האופוזיציה, יוסי סדבון בשם חברי האופוזיציה פנחס כהנא, הדר לביא, אמיר סילבר, קרן גרשון, אסנת ספורטה וצביקה צרפתי, מציין סדבון כי חבר המועצה פנחס כהנא הבחין בעבודות בשטח הפארק העירוני להקמת חניון, דרך ושביל אפנים על פי החלטת רשות הרישוי לפני למעלה מחודשיים. לטענת האופוזיציה, לא התקיים דיון בנושא במוסד תכנוני כמו הוועדה המקומית לתכנון ובניה, או ועדת המשנה ומבלי שפורסמה כוונה זו לציבור הרחב כדי לקבל התייחסותו. "חברי ועדת הרישוי מוסמכים לדון בנושא זה, מצופה היה שבדבר כה מרכזי לרווחת תושבי העיר אסור היה לקבל את ההחלטה בפורום מצומצם, ראוי להזמין את חברי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לישיבת ועדת הרישוי, להפיץ העתקי פרוטוקולים ולאפשר הגשת ערר על פי המועדים הקבועים בחוק.

"רשות הרישוי יכולה לדון ולאשר מתן היתר רק אם הפעולה המבוקשת נעשית בתאום מלא לתכנית שעל בסיסה מבוקש ההיתר

יוסי סדבון

מבדיקת התכנית התקפה  עולה שבמידה ורוצים להקים חניות וחניונים יש צורך בחוות דעת המשרד להגנת הסביבה , משרד הבריאות ולהציג נספח פיתוח, חוות דעת אילו לא הוצגו. נמסר  שזה חלק מהמחויבות לנתיב התחבורה הציבורית, לא הוצגו התכניות המתייחסות לחניון בתוך הפארק במסגרת תכנון הנת"צ. הובטח שחניון האוטובוסים של מטרופולין ( שעבר לאזור בתי הקברות בשלב הראשון ולאזור התעשייה החדש בשלב השני ) יהפוך לשטח חניה לציבור אולם גם הבטחה זו לא מולאה.

עוד נטען כי "כפר סבא מתהדרת בשקיפות עירונית  בנושא חשוב זה לא מצאנו כל שקיפות, אנו משוכנעים שאם הנושא היה מובא לידיעת הציבור הייתה התנגדות משמעותית לביצוע החניון בשטח הפארק שגוזל שטח יקר שעלה לנו כתושבים ממון רב וראוי להשתמש בשטח יקר זה לטובת תושבי העיר שעתידה לגדול בצורה משמעותית.

"בתאריך 19/04/2020 שלח חבר המועצה פנחס כהנא מכתב לראש העיר רפי סער ולמהנדסת העיר עליזה זיידלר גרנות ובו בקשה לביטול ההיתר שניתן לביצוע העבודות והפסקת העבודות עד לבדיקת כל הנתונים המתייחסים להיתר שניתן. אנו שבעת חברי האופוזיציה מצטרפים לבקשה ומוחים על הפעולה המתבצעת, במיוחד בעת הזו שאנו מנועים לעשות שימוש בפארק עקב הנחיות משרד הבריאות".

ראש העיר, רפי סער: "אנו נמצאים בתקופה לא פשוטה, אך למרות האתגרים שעמן מתמודדת מדינת ישראל כולה בימים אלה, אנו ממשיכים בעבודות פיתוח ושדרוג העיר, תוך ראיה רחבה של טובת כלל האוכלוסייה, במטרה לפתח ולפתור את מצוקת החניה, תוך שדרוג חזות העיר ויצירת רשת שבילי אופניים, מדובר בבשורה לכל העובדים באזור, כאשר שביל האופניים יחבר בין מזרח העיר למרכזה". החניון החדש יאפשר, כאמור, לתושבות ותושבי השכונות המזרחיות להגיע למרכז העיר ללא רכב פרטי ובנוחות, בזכות רשת שבילי האופניים שתיסלל. בנוסף, כוללת התוכנית שמירה על העצים באזור ונטיעת עצים נוספים, כחלק ממדיניות עירונית ירוקה".

סגן ראש העיר ומחזיק תיקי התחבורה והקיימות, עילאי הרסגור-הנדין: "בימים אלה אנחנו מוציאים לביצוע פרויקט חדש – שביל אופניים ברחוב התוכנה, שיחבר בהמשך את שכונות מזרח כפר סבא לאזור התעשייה ומרכז העיר. זאת באופן מהיר וללא הפרעה להולכי הרגל בפארק. הפרויקט היה מיועד במקור להיות חניון גדול, אך על מנת לשמור על שטחים עתידיים לפארק, ובהתאם למדיניות המקיימת שאנחנו מובילים, החלטנו ראש העירייה ואני לבטל את רוב החניות ולהשתמש ברצועה המערבית של החניון על מנת להעביר בה את השביל. העבודות נעשות במימון מלא של משרד התחבורה כחלק מההישגים במסגרת ביצוע 'מהיר לעיר'".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות