מקבלי ההחלטות, תגדילו ראש ותמצאו פתרון לספורט! מאת: דני מלנצקי

מאת : דני מלניצקי

מאמן הכדורגל וכתב ספורט 

כנראה הספורט בישראל זה דבר לא חיוני מספיק ⛔️ והוא לא מעניין את ראש הממשלה ויועציו, שלא מבינים את חשיבותו במיוחד בימים אלה.

על פי פסיקתו של הפרופסור המלומד איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הספורט הקבוצתי בכלל לא צריך לחזור לפעילות בחצי השנה הקרובה! גם פה ההתאוששות תהיה ארוכה מאוד ואיטית, אם בכלל.

אסור לשכוח את אלפי מאמני הכדורגל, הכדורעף, הכדורסל, הטניס, הכדוריד, השחייה ושאר הענפים (רובם הגדול מאמנים בגילאים הצעירים) שלא מתפרנסים כבר חודש וחצי, עצמאיים ושכירים… יושבים בבית מתוסכלים וחסרי אונים מבלי שיכולים לאמן בקבוצות הליגה, בתי הספר, בחוגים ובאימונים האישיים.

אינם מקבלים תמיכה של המדינה, למרות שעומדים בכל הסטנדרטים של ההנחיות! חלקם יהיו גם מהאחרונים שיחזרו למעגל העבודה, אלו שעובדים בחוגים בבתי הספר.

לדעתי ולדעת רבים, אין שום סיבה לא לאפשר בשלב זה אימונים בקבוצות קטנות תוך שמירה על ההנחיות של מרחק אחד מהשני וללא מגע, ולאט לאט לשחרר יותר ויותר. אבל מה לעשות שמקבלי ההחלטות, אלה שמפרים הנחיות בעצמם בפומבי ויורקים לנו בפנים, ממשיכים להתפרנס הרבה מעל לממוצע מבלי באמת לעשות משהו, למרות ששנה וחצי הם לא באמת עובדים או יותר נכון עובדים עלינו, צוחקים לנו בפנים ומבזבזים את כספנו.

איך תסבירו את זה שיש אישור ל-19 אנשים להתפלל (חלילה אין לי שום דבר נגד הרוצים להתפלל, אני עובד עם דתיים, יש לי הרבה חברים דתיים וגם אני מתפלל לעיתים), אבל לספורטאים (ביניהם אתלטים, שחיינם, מתעמלים ברמה בינלאומית ובנבחרות ישראל) ואפילו לכמה אנשים חובבנים לעשות אימון משותף של הליכה או ריצה ביחד, בטח עם שמירה על הכללים, זה אסור מעבר ל-500 מ' ממקום מגוריהם! זה מסוכן! זאת הפרת הנחיות!

לצערי גם הרשויות מיישרות קו, ממשיכות לתת קנסות ומגבירות את האכיפה על הגבלת התנועה באימון ספורט, במקום לתת דגש באכיפה על התקהלות של אנשים שבאמת מסכנת. מתחת לבניין המגורים שלי יש יותר ריכוז של אנשים על שטח קטן לעומת אימון בקבוצות קטנות בשטח גדול יותר – אבל זה מותר! מידי בוקר וערב רק מפחידים אותנו בכל מהדורת חדשות על תרחיש של המוני מתים בישראל בזמן שמרסקים את הכלכלה וגורמים למשפחות לחיות לצד החובות!

ברור שיש דאגה לבריאות הצבור, אבל מקבלי ההחלטות צריכים לאפשר אימונים בקבוצות קטנות תוך כדי שמירה על הגבלות המאפשרות להתאמן וחזרה מהירה יותר לשגרה בספורט. אני מבין את הבעייתיות של חדרי הכושר והסטודיו, אבל מה הסיבה למנוע אימונים קבוצתיים במרחב הפתוח שיבוצעו על פי הנהלים?! המאמנים ובטח הספורטאים הצעירים לא נמצאים בקבוצות סיכון ויכולים לחזור לשגרת פעילות, כמובן תוך כדי משמעת עצמית. בימים האחרונים התפרסמה כתבה באתר הספורט "וואן" שכמעט בכל רחבי העולם, גם במדינות שהמצב התחלואה והתמותה חמורים, כבר שחררו את ההגבלות בספורט ורק פה במדינה שלנו, שהמצב הרפואי מצוין לעומת שאר המדינות, ממשיכים בהגבלת התנועה לפי ספירת מטרים ומאפשרים לעסוק בספורט בתנאים שאינם תנאים. מקבלי ההחלטות, תגדילו ראש ותמצאו פתרון לספורט!

הפגנה של 1000 איש! יש אישור?! אזכרה לזכרו של חייל שנהרג לא מאפשרים לבני המשפחה להתכנס, לא לדודים, לא חברים, רק לבני המשפחה הגרעינית! רק מה שמתאים ונוח מותר… 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏18‏ אנשים‏, ‏‏פעילויות בחוץ‏‏‏
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏12‏ אנשים‏, ‏‏כולל ‏דני מלניצקי‏‏, ‏‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏9‏ אנשים‏, ‏‏כולל ‏דני מלניצקי‏‏, ‏‏‏‏אנשים עומדים‏, ‏שמיים‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏‏
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏9‏ אנשים‏, ‏‏‏אנשים עומדים‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏5‏ אנשים‏, ‏‏כולל ‏דני מלניצקי‏‏, ‏‏אנשים יושבים‏‏‏‏

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות