הנדסאי חשמל – מידע על תוכנית הלימודים

הנדסאי חשמל – מידע על תוכנית הלימודים

מעוניין לרכוש תואר הנדסאי חשמל? רוצה לעבוד כחשמלאי מוסמך ומחפש היכן ללמוד את התחום? הידעת כי תואר הנדסאי חשמל מאפשר לך להשתלב במגוון תפקידים בתחום הבנייה, התשתיות, פיתוח מערכות חשמל, תחזוקת מערכות חשמל וכדומה? 

בחיים המודרניים רוב המערכות מבוססות על חשמל, אנו תלויים בחשמל בבית, בעבודה, בתעשייה ובמקומות רבים נוספים. מסלול הלימודים לתואר הנדסאי חשמל נועד להכשיר את הסטודנטים למגוון תפקידי מפתח בחברות, ארגונים, מפעלי תעשייה, חברות הייטק, חברות מחשבים ועוד. בוגרי מסלול הלימודים מקבלים דיפלומת הנדסאי חשמל מטעם מה"ט והם יכולים להירשם כחשמלאים מוסמכים, לאחר שנת ותק אחת הם זוכים לשדרוג אוטומטי לחשמלאי ראשי ולאחר שנתיים נוספות הם זוכים למעמד של חשמלאי הנדסאי.

תנאי קבלה

  • תעודה בגרות (ישראלית).
  • אישור ממשרד החינוך על ציון 55 ומעלה במתמטיקה 3 יח"ל לפחות, אנגלית ברמה של 3 יח"ל ומעלה, ועברית ברמה של 2 יח"ל. אפשר להתקבל ללימודים גם עם ציון 50 במקצועות אנגלית ומתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות בבגרות.
  • תעודת גמר במכינה טכנולוגית להנדסאים או לטכנאים.
  • אישור מטעם מה"ט על ציון 55 ומעלה בבחינות הגמר במכינה הטכנולוגית בעברית, מתמטיקה ועברית.

כדאי לדעת כי הקבלה למסלול לימודי הנדסאים מותנה בראיון אישי עם ראש המגמה ויש לעבור מבחן מיון. 

משך הלימודים

לימודי הנדסאי חשמל נמשכים לרוב כשנתיים. יש אפשרות להירשם למסלול ללימודי ערב לתואר הנדסאי חשמל, זהו מסלול לימודים ייעודי המאפשר לסטודנטים לעבוד במקביל ללימודים. במסלול ערב הלימודים נמשכים בין שנתיים וחצי לשלוש שנים.

מה לומדים?

תוכנית הלימודים לתואר הנדסאי חשמל במסלול בוקר או ערב כוללת נושאי לימוד רבים ומגוונים. בין היתר לומדים מקצועות ריאליים כמו מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית טכנית. כמו כן, לומדים נושאים הקשורים לתורת החשמל, לדוגמה מבוא לחשמל, מבוא לאלקטרוניקה, מערכות פיקוד ושליטה, הספק חשמל, זרם ישר, זרם חילופין, מערכות ספרתיות, מערכות פיקוד ובקרה ועוד. כמו כן, יש התמחויות בתחומים כמו אנרגיות מתחדשות, התייעלות אנרגטית ועוד.

במהלך הלימודים משתתפים במעבדות מחקר ומתרגלים את החומר הנלמד במעבדות חשמל מתקדמות ומשוכללות. בסוף הלימודים יש להגיש עבודת גמר.

איפה כדאי לך ללמוד הנדסאי חשמל?

צעירים רבים בוחרים ללמוד תואר הנדסאי חשמל בגלל העניין הרב, האתגרים בעבודה, שפע התעסוקה, האפשרות להקים עסק עצמאי ולעבוד כחשמלאים מוסמכים ומסיבות נוספות. מומלץ ללמוד הנדסאי חשמל בקמפוס הנדסאים תל אביב בגלל המרצים המעולים, תנאי הקבלה הנוחים, המיקום הנגיש של הקמפוס, כיתות הלימוד הקטנות, המעבדות המשוכללות והיחס האישי.

בית הספר להנדסאים משקיע בכל הסטודנטים, וכל המרצים בקמפוס הם בעלי ידע וניסיון רב בתחום החשמל, הפיקוד והבקרה. תוכנית הלימודים מותאמת לדרישות השוק ומקנה את הידע והכלים המתקדמים והעדכניים ביותר על מנת לסייע לבוגרי התואר למצוא עבודה בקלות, לפתח קריירה משגשגת וליהנות מיתרון מול מועמדים אחרים לתפקיד.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות