נדיה כהן במפגשה עם המשנה, אורן כהן, ביקשה שיר, כהן פנה לשאול דור שגלגל הלאה והשבוע יצא השיר בביצוע יהורם גאון

השבוע יצא לאור שירו החדש של יהורם גאון "אלי שלי" כאשר מאחורי השיר הייתה דרמה לא מעטה. כאשר המשנה לראש עיריית כפר סבא אורן כהן ביקר בביתה של נדיה כהן אלמנתו של המרגל אלי כהן לצורך הזמנת לחידון הציוני היא ביקשה מאורן שייכתב שיר על בעלה.

מאת: אירית מרק

כהן, התקשר לחברו המשורר והסופר הכפר סבאי שאול דור וביקש ממנו לכתוב שיר לזכר אלי כהן, למרבה הפלא שאול דור כתב עוד לפני 20 שנה שיר לזכרו והשאירו במגירה.

לבקשתו של אורן השיר הועבר למוסיקאי דוד קריבושי ולאיש התרבות המשורר יואב גינאי שערכו את מילות השיר. אלה ביקשו מיהורם גאון שיבצעו. עם סיום כתיבתו של השיר הוקלט על ידי יהורם גאון כאשר על ההפקה היה רונן יעקובי.

 

מיד לאחר מכן השיר הפך לדיסק וקליפ מרגש, "את הדיסק העברנו ראש העיר כפר סבא רפי סער והמשנה לראש העיר אורן כהן לנדיה כהן כאשר חדשות ערוץ 12 ליוו את כל הליך מסירת הדיסק לנדיה כהן", סיפר דור.

"נדיה אמרה לחדשות ערוץ 12 ולראש העיר רפי סער במהלך קבלת השיר שזהו אחד הרגעים משובבי הלב והמרגשים ביותר שהיו לה מאז שאלי הועלה לגרדום בדמשק, נדיה אף הגדילה לעשות והגיעה לחידון הציוני שנערך בכפר סבא העבירה הרצאה למאות תלמידים במעמד ראש העיר רפי סער והמשנה שיזם את כל ההליך אורן כהן.

השיר אלי שלי קיבל תוך מספר שעות 120 אלף צפיות באתר ידיעות אחרונות, תגובת שאול דור – "כל הקרדיט נתון לאיש התרבות הסופר והמשורר יואב גינאי שכתב את מילות השיר ברמה גבוה ומרגשת וכמובן למלחין דוד קריבושי ולזמר יהורם גאון שביצע את השיר, תודתי נתונה לאש העיר כפר סבא רפי סער ולמשנה אורן כהן על היוזמה המבורכת להנציח את אלי כהן בשיר ומזמור שיהיה לאבני הדרך בהיסטוריה הישראלית לדורותיה".

דירת גן חדשה למכירה בכפר סבא הירוקה (80) !5 חדרים במיקום מושלם ? הכי יפה בשכונה ✅בניין חדש ! יוקרה!✅ המיקום הכי…

פורסם על ידי ‏השרון פוסט‏ ב- יום חמישי, 23 באפריל 2020

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות