חומר מעכב בעירה – מהם השימושים הפוצים בענף הבנייה הביתית?

בבנייה הביתית חשוב להתייחס גם לנושא הבטיחות וההגנה בפני אש. יש מגוון חומרים ייעודיים שתפקידם לעכב בעירה הן בשימוש פנימי והן בשימוש חיצוני. חומר מעכב אש ובעירה מיועד ליישום על משטחים שונים בבנייה הביתית, ניתן לצפות באמצעותו את הקירות, הרצפות, יסודות העשויים מעץ או מפלדה, תקרות בנויות מעץ ומגבס, פרגולות, קירות ומחיצות גבס ועוד. כמו כן, יש צבעים איכותיים המכילים חומרים שונים שתפקידם לעכב בעירה, חומרים על בסיס מים לציפוי שטיחים, וילונות ומוצרי טקסטיל, חומרים וצבעים מעכבי בעירה לגבס, לכה מעכבת בעירה לציפוי חיפויי עץ גושני ופורניר ועוד.

מהו חומר מעבר בעירה בענף הבנייה הביתית?

יש מגוון חומרים ליישום פנים או ליישום חוץ שתפקידם לעכב בעירה ולמנוע את התפשטות האש. אלו חומרים איכותיים העומדים בתקנים בינלאומיים קפדניים ומחמירים. חשוב לזכור כי בענף הבנייה והשיפוצים בבית משתמשים בחומרים דליקים שונים, החומרים הדליקים מהווים סכנה מוחשית ומתמדת להתפרצות אש ולשריפות בתוך המבנה או מחוצה לו. כאשר משתמשים בבנייה הביתית בחומרים דליקים ופורצת אש במקום, הלהבות עשויות להתפשט במהירות ולעבור מחלל אחד לאחר ולמבנים סמוכים, לכן כדי למזער את סכנת האש והשריפות יש ליישם חומרים ייעודיים ומעכבי בעירה לתשתיות השונות.

ראוי לציין כי חומרים מעכבי בעירה חייבים להתאים לדרישות התקן הישראלי שמספרו 921. על פי תקנות התכנון והבנייה בישראל הקבלן חייב ליישם חומר איכותי העומד בתקן על מבנים מעץ, ציפויי קירות, תשתיות עץ, פרגולות, שטיחים, בדים ועוד. 

שימושים נפוצים לחומר מעכב בעירה בבנייה הביתית

כאמור, השימוש בחומרים שונים מעכבי בעירה הוא חלק בלתי נפרד מתוכנית הבנייה או השיפוצים, יש להתייחס להגנה בפני אש כבר בשלב התכנון כדי לבחור את החומרים העמידים והאיכותיים ביותר, בהתאמה מושלמת לסיכונים הקיימים, לשיטות ולחומרי הבנייה ולדרישות של הרשויות ולתקני הבנייה המחייבים. 

השימושים העיקריים בבנייה הביתית של חומרים מעכבי בעירה הם:

 

  • צבעים נגד אש – יש מגוון צבעים המכילים חומרים מעכבי בעירה, אלו צבעים על בסיס מים המתאימים לשימוש פנימי, החומר נוזלי וקל ליישם אותו על קירות, תשתיות ומוצרי עץ, כל עוד העץ סופג את החומר.
  • צבע אקרילי מעכב אש – צבע אקרילי איכותי ועמיד הכולל מעכב בעירה ומיועד לשימוש פנימי וחיצוני, אך לא במקומות חשופים לשמש ישירה. הצבע מתאים בין היתר להגנה על פלדה, גבס, עץ ועוד.
  • מעכב בעירה שקוף למוצרי טקסטיל – חומר איכותי ויעיל ליישום על מוצרי טקסטיל כמו שטיחים, וילונות, בדי ריפוד, בדים שונים ועוד. החומר שקוף ונטול ריח, על בסיס מים, ידידותי לסביבה, קל ליישם את החומר בריסוס או בהטבלה. 
  • צבע מעכב בעירה לשימוש חיצוני – צבע שקוף מעכבר בעירה לשימוש חיצוני בפרגולות עץ, דקים, רעפים מעץ ומוצרי עץ נוספים.

 

 

חומר מעכב בעירה וציוד וחומרים לבנייה רוכשים רק מחברת רוטנברג. החברה המובילה בישראל לאספקת ציוד, חומרים ופתרונות לבנייה. 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות