כתב אישום נגד המחבל שניסה לרצוח בכפר סבא "המשיך לדקור הקורבן גם לאחר שנשברה ידית האחיזה של הסכין"

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד מחמד רישה, בן 20 מטול כרם, בגין ניסיון לרצח בנסיבות של מעשה טרור. הנאשם ביצע פיגוע דקירה בכפר סבא ב- 28.4.20, יום הזיכרון לחללי צה"ל.

 מאת: אירית מרק

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד הילה צור, הנאשם תושב טול כרם ובמועד הרלבנטי לא היה בידו היתר כניסה כדין לישראל.

באותו היום גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה לרצוח יהודי ישראלי באשר הוא מתוך רצונו להיות "שאהיד".

הנאשם החליט להגשים מטרה זו באמצעות ביצוע פיגוע דקירה ביעד בליבה של מדינת ישראל. ב- 28.4.20, מועד בו חל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, או בסמוך לכך, גמלה החלטה בליבו של הנאשם להוציא אל הפועל את מעשה הטרור.

לשם ביצוע מעשה הטרור, במועד זה בשעה 7:00 בבוקר בערך, הצטייד הנאשם בסכין בעלת ידית אחיזה בצבע אדום ולהב באורך כ-15 ס"מ. לאחר מכן, הנאשם יצא מביתו שבטול כרם ועשה דרכו לתוך שטחי מדינת ישראל.

לאחר כניסתו לשטח ישראל, עלה הנאשם על אוטובוס של חברת "מטרופולין", במטרה להגיע אל תל אביב. במהלך הנסיעה שינה הנאשם את דעתו והחליט לבצע את מעשה הטרור בכפר סבא. בשעה 12:30 בערך, ירד הנאשם מהאוטובוס, בתחנה הממוקמת ברחוב ויצמן בכפר סבא ובסמוך לקניון "G". בסמוך לכך, הגיעה אל התחנה נפגעת העבירה, ילידת 1958.

לאחר שיחה קצרה אותה יזם הנאשם במטרה לוודא כי הנפגעת אכן ישראלית ויהודייה, הוציא הנאשם את הסכין, הסתער עליה בעודה עם גבה אליו, כשהוא מניף את הסכין ודוקר אותה דקירות רבות בגופה. הנאשם המשיך לדקור את הנפגעת גם לאחר שנשברה ידית האחיזה של הסכין וכשהוא אוחז בחוזקה אך ורק בלהב הסכין שנותר בידו. בתגובה, חרף פציעותיה ובשארית כוחותיה, נמלטה הנפגעת מהנאשם, הניפה ידיה וזעקה לעזרה, תוך שהיא, בלית ברירה, יורדת אל עבר הכביש הסמוך לתחנה, בעוד הנאשם רודף אחריה במטרה להשלים את מעשה הטרור ולהביא למותה. הנאשם לא חדל ממעשיו, אלא לאחר שאזרח הנושא נשק כחוק, שהזדמן למקום באותה העת והבחין במתרחש, עצר את רכבו, שלף את נשקו וירה לעבר הנאשם שתי יריות.

עוברי אורח נוספים שהבחינו במתרחש הזעיקו את כוחות הביטחון וההצלה למקום. בהמשך פונתה הנפגעת על ידי מד"א אל המרכז הרפואי "מאיר" שבכפר סבא, נותחה ואושפזה.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד צור כי "…נגד המשיב קמה עילת מעצר….שכן נוכח חומרת, טיב ואופי מעשיו הברוטליים של המשיב וביצועם על רקע לאומני, קיים יסוד סביר לחשש כי שחרורו יסכן את בטחון הציבור. משנה חומרה נמצא בעובדה כי המשיב, שוהה בלתי חוקי, עשה כל שלאל ידו במטרה להוציא את מעשה הטרור אל הפועל והפגין קור רוח קיצוני במעשיו, כשהוא מתכנן את מעשה הטרור על כל שלביו ופרטיו. בחירתו הקרה את קורבנו, אשר נבחרה אך בשל היותה יהודיה, דבקותו בהמשך ביצוע מעשה הטרור אף שהוא עצמו נחבל בידו נוכח שבירת ידית האחיזה של הסכין, מעידים כולם יחד על נחישותו ומסוכנותו של המשיב..".

התיק נחקר על ידי שב"כ וימ"ר מרכז במשטרת ישראל.

מתוך כתב האישום:"הנאשם המשיך לדקור את הקורבן גם לאחר שנשברה ידית האחיזה של הסכין וכשהוא אוחז בחוזקה אך ורק בלהב הסכין שנותר בידו. בתגובה, חרף פציעותיה ובשארית כוחותיה, נמלטה הקורבן מהנאשם, הניפה ידיה וזעקה לעזרה, תוך שהיא, בלית ברירה, יורדת אל עבר הכביש הסמוך לתחנה, בעוד הנאשם רודף אחריה במטרה להשלים את מעשה הטרור ולהביא למותה. הנאשם לא חדל ממעשיו, אלא לאחר שאזרח הנושא נשק כחוק, אשר הזדמן למקום באותה העת והבחין במתרחש, עצר את רכבו, שלף את נשקו וירה לעבר הנאשם שתי יריות. עוברי אורח נוספים שהבחינו במתרחש הזעיקו את כוחות הבטחון וההצלה למקום. בהמשך פונתה הקורבן על ידי מד"א אל המרכז הרפואי "מאיר" שבכפר סבא, שם הוכנסה לחדר הלם וטופלה בשתי מנות דם, עקב חשד לשוק המורגי נוכח איבוד דם רב".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות