חבר המועצה יובל לוי: עדיין בקואליציה אבל מתנהל כאופוזיציה?

שיתוף ב facebook
שתפו

מאת: אירית מרק / טור אישי

החלום ושברו: כמה עצוב בתקופה האחרונה לראות מהצד את התנהלותו של חבר מועצת העיר, יובל לוי. לפחות למי שמכיר את לוי בימי תפארתו הפעילים בעבר במועצת העיר.

לוי, מי שהיה באופוזיציה 10 שנים, קולם של ההורים, מארגן המחאות, לוחם השחיתויות, נדם כעת קולו ועשייתו. כן, שלא תבינו לא נכון, הוא עדיין בקואליציה. אבל אם תעקבו אחר התגובות שלו ברשת, לא תוכלו להסיק אחרת. אז לא ברור, אם לא טוב לך, למה אתה לא פורש? מדוע אינך ממשיך הלאה? ללכת עם ולהרגיש בלי?

יובל לוי

 

לוי כידוע, התמודד לראשות העיר ונחל תבוסה קשה. בפעם הראשונה לפני 12 שנה נכנס עם מנדט. בפעם השניה נכנס עם שלושה מנדטים. במהלך הקדנציה השניה שלו הסתכסך עם מספר 2 שפרש ממועצת העיר, אלי כהן ובמקומו נכנסה אתי הדנה.

בפעם השלישית, צירף אליו את ממה שיינפיין, חבר המועצה שכבר החזיק במנדט, הזיז את ענת קלומל ואתי הדנה ותוצאות הבחירות היו קשות: לוי עם מנדט וממה עם המנדט שלו וביחד שניהם עם שני מנדטים, ירידה משלושת המנדטים שהחזיק כאמור בקדנציה השניה. לוי, הבטחת הבחירות, היה בטוח כמו גם פעיליו ותומכיו הרבים שיזכה בראשות העיר. זה לא קרה וכאמור, גם כוחו במועצה ירד.

לוי שנכנס לקואליציה הקדנציה הזו בראשות רפי סער, יחד עם חברו לסיעה, ממה שיינפיין, קיבל לידיו בין השאר, את ראשות ועדת העסקים שלא התכנסה תקופה ארוכה. שיינפיין לעומתו, הוא חבר פעיל בקואליציה וקיבל לידיו תיקים חשובים בהם הוא עסוק, מוביל ופעיל עד מעל הראש

ממה שיינפיין

חברת המועצה קרן גרשון העלתה פוסט ובין השאר כתבה "נוכחתי לגלות כי הועדה מושתקת בשל מחלוקות פרסונליות או קואליציוניות. אני קוראת היום לראש העיר, רפי סער, וליובל לוי, יו״ר הוועדה לעסקים קטנים ובינוניים, להתעשת ולהחזיר את הועדה למסלול קבוע של עשיה בדחיפות. ככל שהדבר לא יקרה בתוך שבועיים, אדאג לקדם את כינוסה של הוועדה ולקיים את מפגשי הוועדה בקרב חברי הועדה שירצו בכך. זוהי חובתנו כלפי ציבור הסוחרים והעסקים לצאת מהמשבר הקטנוני אליו נקלעה הוועדה ולהתחיל לעסוק במשבר האמתי".

תגובתו של לוי עלתה בפוסט בשרשור התגובות והנה תגובתו במלואה "אינני מחזיק בתפקיד יו״ר הועדה מהסיבות שהודעתי עליהן במועצת העיר, בשעה שהנושא הועלה לראשונה. ללא הסמכויות שהקנתה המועצה וללא שיתוף פעולה מצד הנהלת העיר (שמכשילה קיום החלטות מועצה על ידי נציגי ציבור) אין טעם בעיני להחזיק בתפקידי יו״ר ועדה ובכלל בתארים ריקים מתוכן. ״ועדה ממליצה״ זה לא מה שנידרש. כמי שעבד כמעט 30 שנה בשיקום והקמת עסקים אני משאיר את הכבוד לטובים ממני. לשואלים: חצי שנה בניהול מפעל המים בהתנדבות הראו חסכון של כעשרים מיליון שח לציבור ועוד מאזן חצי שנתי שהראה בבירור 2 מיליון עודף תפעול לעומת 2 מיליון הפסד תפעול בתקופה המקבילה בשנה הקודמת".

יצוין כי מכתב רשמי על התפטרותו של לוי כמחזיק תיק העסקים לא התקבל בעירייה עד לרגע זה ורשמית לוי הוא המחזיק בתיק. 

ערן ורנר, מי שהיה חבר ברשימתו של לוי לא חסך בביקורת "חצי שנה במפעל המים לא הראו כלום כי כשהתבקשתם להראות שמרתם על שתיקה ונישלתם את הציבור מזכותו לדעת. ובעניין ועדת עסקים, אם אינך מעוניין לכהן שם תתכבד ותודיע במכתב רשמי שאתה פורש וימנו לך מחליף".

לוי השיב לו :"מודה לך על העצות. כמו שכתבתי, יש מאזן מבוקר שמאשר את המידע שמסרתי. הציבור לא נושל ונציגיו קיבלו מידע. אתה אישית החזקת ומחזיק יותר מסמכים ומידע ממני לפי מיטב הבנתי, למרות שמקורו לא ידוע לי? כך שאתה האחרון שיכול לטעון לנישול בתום לב​".
ורנר "אני מוכן לנהל איתך דיון ארוך על רשלנותכם בניהול מפעל המים. אבל זה לא הנושא של הפוסט הזה. כאן מדובר על הוועדה לעסקים קטנים. אתה עדיין עומד בראשה ולא הודעת בשום מקום באופן פורמלי שאינך מעוניין להמשיך לעמוד בראשה".
לוי "עובדתית שגית. בנוכחותך הודעתי במועצה"…."אתה רשאי לטעון טענות והתוצאות המוכחות של עבודתי בהתנדבות עדיין חתומות במאזן של מבקר חיצוני. אני מניח שגם הרשם התייחס לכך כשכתב שהתוצאות הכלכליות המשופרות ניכרות. לכן התאמץ כל כך להציג עילה שבסיסה מאוד לא סביר ביחס להחלטתו".
ורנר אגב, תקף את לוי ודרש החלפתו גם בוועדת משנה לתכנון ובניה בטענה שיובל לוי, נעדר תכופות.
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות