עובדי עיריית כפר סבא מתנגדים לקיצוץ שעות הכוננות בתקופת הקורונה. שאול דור "נשמור על העובדים"

 

מאת: אירית מרק

שאול דור, הנהלת העירייה וועד העובדים מצויים במבוי סתום במגעים ביניהם ונשמעות טענות מפי עובדי העירייה המתלוננים על פגיעה בזכויותיה. הסבר בבקשה

"ראשית, אקדים ואציין כי מדינת ישראל עודנה מתמודדת עם השלכות התפרצות נגיף הקורונה ששינתה את אורחות חיינו. בשלב זה קשה להעריך את התוצאות הסופיות של התפרצות הנגיף בישראל – ובכפר סבא בפרט, אך כולנו חווים את ההשלכות הכלכליות של המשבר על בשרנו, מכורח המציאות".

שאול דור

כיצד פעלתם בתקופת הסגר מול מקומות העובדה ועיריית כפר סבא ?

"ההסתדרות, בראשותו של ארנון בר דוד, נהגה באחריות יתרה במהלך תקופת המשבר ומנעה קריסה כלכלית במשק תוך יישום החלטות קשות שנועדו מצד אחד לאפשר לכולנו לצלוח את המשבר ומצד שני לשמור על העובדים ומקום עבודתם, המגזר הציבורי כולו ספג מהלומה קשה בתקופת מגפת הקורונה והדברים ידועים לכל עובד ועובדת". 

מדוע העירייה מעוניינת בקיצוץ שעות נוספות וכונניות לעובדים ?

"בכפר סבא, בנוסף להשלכות משבר הקורונה, עלו טענות מצד הרשות על קשיים כלכליים וחובות עבר שבאו לידי ביטוי בהצעת התקציב האחרונה. הנהלת עיריית כפר סבא, התבקשה בשבועות האחרונים ע"י עורך הדין שלנו דניאל אנסקי לספק נתונים שונים אודות מצבת כח האדם בעירייה ונתונים על העסקת העובדים ותנאי העסקתם בעירייה לפני ותוך כדי משבר הקורונה". 

האם קיבלתם את כל הנתונים שביקשתם ?

"נכון להיום, טרם התקבלו כל הנתונים המבוקשים. לכשיתקבלו כל הנתונים, נאמת אותם עם המציאות, נבחן אותם עם כל גורמי המקצוע הרלוונטיים מטעם וועד העובדים המחלקה הכלכלית בהסתדרות ועם עו"ד גיל בר טל יו"ר הסתדרות המעוף שהוא למעשה הסמכות העליונה מבחינתנו בכל האמור לעובדי הרשויות המקומיות בארץ בכלל ובכפר סבא בפרט – בנוסף כמובן שנוכל לשקול באופן ענייני וסדור את צעדינו להמשך. דבר אחד אני יכול לחזור ולהדגיש – לא אתן שבמשמרת שלי עובדים יפוטרו בניגוד לדין ואאבק עם הצוות שלי וההסתדרות כולה על כך שלא יפגעו זכויות העסקתם של עובדי העירייה.

האם אתה צופה כי המשבר בקרב עובדי כפר סבא יחריף ?

"עוד מוקדם לנבא איך הדברים יתפתחו. בעשרות שנות פעילותי הציבורית, נהגתי באחריות מלאה תוך הסתכלות רחבה על המצב. אנחנו לא מתעלמים ממצבה הכלכלי של העירייה או מהשלכותיו של משבר הקורונה. על מנת לבחון את צעדינו, כאמור, אנו זקוקים לנתונים מלאים ושקופים על אודות התנהלות העירייה ביחס לעובדים בכל תקופת משבר הקורונה. רק אז נוכל לטכס עצה ולפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו לשמירה על מעמד העבודה המאורגנת וזכויות העובדים. 

תוכל להתייחס לביקורת הנשמעת על הוועד שהוא פועל לא שומר מספיק על העובדים ?

"מדובר בשמועות זדוניות שנאמרות על ידי גורמים תימהוניים. מי שמכיר את הדברים מקרוב, יודע שמדובר בתהליכים רגישים מאוד ועשיית הוועד היא אינסופית לטובת העובדים. אין כל אשמה בעובדים שמגפת הקורונה הגיעה לעולם ולמדינת ישראל ופגעה קשה במשק העולמי. עובדי העירייה היו תחת האלונקה בתקופה מהקשות במדינה ועל כך אני מסיר את הכובע בפני עו"ד דניאל אנסקי מנהל האיגוד מקצועי בהסתדרות יחד עם חיה שפירא  יו"ר וועד העובדים המסורה של עובדי העירייה וחברי הוועד כולם".

תוכל לסכם ולהתייחס להמשך הצעדים של הוועד וההסתדרות מול העירייה ?

"כפי שציינתי, אנחנו פועלים בצעדים אחראים, מדודים ושקולים. כך הנחיתי את כל הגורמים המעורבים מטעם ההסתדרות והוועד ביחסים עם הנהלת הרשות. אני מאוד מכבד את ראש העיר, מר רפי סער, ומטעמו את מנכ"ל העירייה מר איתי צחר ומנהלת אגף משאבי אנוש, גב' אורית כרמי אוזן. אני סמוך והבטוח שהם לא אדישים למצוקת העובדים וכי הפגמים שנמצאו ועוד נבחנים, יתוקנו למען ציבור העובדים ולטובת העירייה. אין לנו כוונה להביא להחרפת המשבר, אנחנו פועלים בשקיפות מתוך מטרה להביא לזיהוי פגמים וטיפול בהם, כאמור, לטובת העובדים. אני מקווה שלא נאלץ להגיע למחוזות של סכסוך עבודה שוודאי לא יתרמו לעובדים ולעירייה בתקופה זו פנינו לשלום עם עיריית כפר סבא בראשותם של מנכל העירייה איתי צחר וראש העיר רפי סער". 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות