רונן בושרי, יו"ר ועד שכונת גאולים: אנחנו דורשים חומה אקוסטית

מאת: אירית מרק

רונן בושרי, יו"ר ועד שכונת גאולים בכפר סבא : אנחנו דורשים מהעירייה להקים חומה אקוסטית.

  • לחצו והצטרפו ל-25 אלף חברים בקבוצת כפר סבא שלנולהמשך הדיון

"הדברים הבאים יוצאים מהלב", מסביר בוש "ממקום של כאב ומצוקה שמשותף לתושבים רבים באזור מגוריי – בשכונת גאולים. בעירייה ובפרט ראש העיר יודעים להתנגד לפיתוח "ולהילחם" על איכות חיי התושבים של תושבי השכונה הירוקה – שכונה של אלפי תושבים. אך האם זה קורה רק כאשר אין העירייה נהנית מכספי הפיתוח והארנונה שממלאים את קופתה? אולי כוח אלקטורלי? אולי סיבות אחרות?אפשר רק לנחש"

לטענת יו"ר ועד שכונת גאולים, דיירי השכונה סובלים מאור מסנוור חודר לבתים, זיהום אוויר ועוד "לא כמו בשכונה הירוקה..בשכונת גאולים הוותיקה- שכונה מעורבת, מתחדשת, רואים את חוסר ההתחשבות המוחלט ואולי לומר- המחדל באישור היתרי הבנייה והחריגות בנייה לבנייני ענק. רק כמה עשרות מטרים מבתי תושבים. בנייני המשרדים הענקים של 8 קומות ויותר, ממוקמים בצמידות לבתי תושבים שבעליהם חיים את חייהם בשכונה עוד משנת 1951. שלא נדבר על פיתוח רחוב וויצמן והבנייה באזור התעשייה. אנשים לא ישנים..גם לא ישנו. מה כבר ביקשנו..חומה אקוסטית יעילה. הגיוני..שכך לפחות יתקנו את המחדל והעירייה..העירייה מתעלמת ומספקת תשובות לא ברורות, אם בכלל. מדובר בחדירה קשה לפרטיות, זיהום אור מטורף, זיהום רעש מחריד. זה לא מה שהיה פעם. הלוואי שראש העיר היה עומד לצידנו".

מעיריית כפר סבא נמסר: "פנייתם של חברי ועד שכונת גאולים, בה מתלוננים חבר הוועד על מפגעים סביבתיים כתוצאה מהבנייה באזור התעשייה עתיר ידע, הועברה לידי העירייה אך לאחרונה. יש לציין, כי פנייה זו הופנתה להנהלת חברת אושירה ונוגעת למבני החברה ברחוב עתיר ידע 1, וחברי הוועד דרשו בפנייה זו נקיטת צעדים מצד החברה. מיד עם קבלת הפנייה אצל גורמי המקצוע בעירייה, הועבר הנושא לבחינת היחידה הסביבתית של המשרד להגנת הסביבה, ואנו ממתינים לתוצאות הבדיקה. חשוב להדגיש, כי עיריית כפר סבא רואה את טובה ורווחת תושביה בראש סדר העדיפות, ופועלת בכל צעדיה למען שימור ושיפור איכות חיי התושבים".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות