הרצאות ציונות בכפר סבא ביוזמת אורן כהן – חוזרים מהשבוע

מאת: אירית מרק

עיריית כפר סבא, באמצעות מרכז גלר בעיר והמשנה לראש העיר אורן כהן, בשיתוף עם מרכז מורשת בגין והמועצה הציונית, ממשיכים את סדרת ההרצאות בנושא ציונות, כאשר ההרצאה הבאה בנושא "ההתנתקות" תתקיים בתאריך 25.05 וההרצאה השנייה בנושא "מעצמת הייטק" תתקיים בתאריך 08.06

לחצו והצטרפו ל-25 אלף חברים בקבוצת כפר סבא שלנו 

ראש העיר רפי סער ואורן כהן

מדובר בסדרת הרצאות שמקיימת העירייה זו השנה הרביעית, כאשר השנה, בצל המאבק הכלל ארצי בהמשך התפשטות נגיף הקורונה, הסדרה הופסקה בשל איסור ההתכנסויות אבל הדרישה מהקהל לא איחרה לבוא.

לאור הדרישה הגדולה החליט המשנה לראש העיר, בתמיכתו של ראש העיר רפי סער, להמשיך את ההרצאות והם יתקיימו באמצעות אפליקציית ZOOM, עד שיוחלט להחזיר "עטרה ליושנה" ולכנס את הבאים במרכז גלר כפי שהיה בעבר.

סדרת ההרצאות הייחודית, אותה יזם בכפר סבא אורן כהן, המשמש כמחזיק תיק החינוך הציוני, היא המשך ישיר לסדרות הרצאות קודמות שהתקיימו בשנים הקודמות וזכו להצלחה בקרב מאות מתושבות ותושבי העיר.

מרכז מנחם בגין פועל בין היתר להנצחה לראש הממשלה, שכיהן בעברו גם כמפקד האצ"ל, כשהמרכז מנציח לדורות את מורשתו כלוחם אשר פעל למען חירותו, עתידו וביטחונו של העם היהודי בארצו

מרכז גלר

המועצה הציונית בישראל היא זרוע הפעולה המרכזית של ההסתדרות הציונית העולמית בישראל, שהוקמה בשנת 1970 כדי לחזק את היסודות הציוניים של החברה הישראלית, להגביר את זיקתה לעולם היהודי, לטפח את החינוך היהודי-ציוני ואת המעורבות החברתית בקרב נוער ומבוגרים.

בנוסף תקיים העירייה הרצאות נוספות והפעם בשיתוף מדרשת בן גוריון. גם הרצאות אלו יהיו באמצעות אפליקציית ZOOM.

ההרצאה הראשונה עוסקת במנהיגותו של בן גוריון וההרצאה השנייה "שיר אחרי המלחמה" היא הרצאה חווייתית העוקבת אחרי הלכי הרוח בחברה ודעת הקהל הישראלית בקשר לצבא ויחסי צבא-חברה בעזרת ניתוח שירים שזוהו עם מלחמות ישראל ועם הצבא.

המכון למורשת בן-גוריון פועל להנחלת מורשתו של דוד בן-גוריון, ובמקביל עוסק בתחומים הנגזרים מכך: ציונות וזהות ישראלית, ממלכתיות, חברת מופת, מנהיגות וחזון, חלוציות, פיתוח הנגב, ועוד. זאת, מתוך תפיסה שמורשתו של בן-גוריון יש בה כדי להנחות ולאתגר את המדינה ואת החברה הישראלית גם כיום.

המשנה לראש העיר ומחזיק תיק החינוך הציוני, אורן כהן: "אני שמח לבשר על חזרתם של ההרצאות במסגרת סדרת 'זו ארצי'. גם בימים אלה, בהם איננו יכולים לקיים מפגשים רבי משתתפים, חשוב להמשיך בפעילות תרבות לקידום החזון הציוני ולאפשר לתושבות ולתושבי העיר ליהנות מהרצאות איכותיות. מדובר בפעילות ערכית וציונית חשובה. אני מזמין את התושבות והתושבים להשתתף ולהנות מההרצאות".

לחצו והצטרפו ל-25 אלף חברים בקבוצת כפר סבא שלנו 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות