כתבי אישום נגד 45 נאשמים בפרשיית סחר בנשק, אמצעי לחימה וסמים

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי מרכז שני כתב אישום נגד 45 נאשמים מרחבי הארץ בגין פרשיית סחר בכלי נשק, אמצעי לחימה וסמים מסוכנים בכמויות גדולות. הנאשמים מואשמים, כל נאשם בהתאם לחלקו, בעבירות סחר בנשק, נשיאת נשק וסחר בסמים.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עוה"ד נעמה תור זאבי ותומר שטיינברג, במהלך השנה האחרונה הופעל סוכן משטרתי על מנת לבצע עסקאות מבוקרות של נשק, מטעני חבלה וסמים לצורך מיגור תופעות אסורות ומסוכנות. אל הסוכן הוצמד שוטר ששימש כסוכן והיה נהגו ומאבטחו. הסוכן רכש מהנאשמים, במשך כשנה, רובי סער מסוג M-16, רובי סער מסוג קלצ'ניקוב, אקדחים ומטעני חבלה. בנוסף רכש הסוכן סמים מסוג קוקאין והרואין בכמויות של מאות גרמים בכל פעם.

במהלך העסקאות נשלחו שני הסוכנים במסגרת הפעלות מתועדות לפגישות עם הנאשמים, כאשר הסוכן-השוטר מסיע את הסוכן, ממתין ברכב בקרבת מקום ומחזיר אותו בתום העסקה. באחת העסקאות רכש הסוכן משניים מהנאשמים מטען חבלה רב עוצמה, עם מערכת הפעלה אלחוטית. אחד הנאשמים הדריך והדגים לסוכן כיצד להפעיל את מטען החבלה.

כתב האישום הוגש לאחר גיוס סוכן וחקירה מאומצת שנמשכה למעלה משנה על ידי היחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרה. נגד כל הנאשמים הוגשו בקשות למעצר עד תום ההליכים. בנוסף הוגשה בקשה לחילוט כספים ורכוש של חלק מהנאשמים, היה ויורשעו.

תגובת עורכי הדין תור זאבי ושטיינברג : "מדובר בתיק יוצא דופן, פרי של עבודה מאומצת, הקצאת משאבים ושיתוף פעולה בין מספר גורמי אכיפת חוק. במסגרת החקירה הופעל סוכן אמיץ, שהצליח לאסוף ראיות לביצוע עבירות מליבם של מוקדי פשיעה מאורגנים בכל הארץ. בעקבות מאמצי רשויות האכיפה יש כיום פחות כלי נשק, פחות מטעני חבלה ופחות קילוגרמים של סמים מסוכנים ברחובות והתרומה לביטחון הציבור אדירה"

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות