נחנכה תחנת המשטרה החדשה בטירה

שיתוף ב facebook
שתפו

מאת: אירית מרק

במסגרת התכנית הארצית של המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל להקמת תחנות משטרה בישובים הערביים, נחנכה היום בטקס חגיגי תחנת המשטרה החדשה בעיר טירה

טקס הפתיחה נערך במעמד השר לביטחון הפנים ח”כ אמיר אוחנה, ראש עיריית טירה, מאמון עבד אל חי, ראש מועצת כוכב יאיר-צור יגאל מר יובל ארד, מנכ”ל משרד הבט”פ ניצב (בדימוס) משה (צ’יקו) אדרי, מ”מ המפכ”ל ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז מרכז ניצב עמיחי אשד, ניצב ג’מאל חכרוש ומפקד מרחב שרון תנ”צ חיים שמואלי.

תחנת משטרת טירה תשרת את תושבות ותושבי העיר והסביבה, ביניהם היישובים כוכב יאיר-צור יגאל, אייל ורמת הכובש, ותפעל להנגשת שירותי משטרה איכותיים.

התחנה תתרכז במאבק בפשיעה ועבירות הנשק הבלתי חוקי, בנגע תאונות הדרכים, מניעת עבירות רכוש ואלימות

סגל תחנת המשטרה מונה כ-80 שוטרים וקצינים בראשותו של מפקד התחנה סנ”צ דודי רוזנטל, השומרים על מרקם חייהם התקין של תושבי האזור, שמירה על בטחון גופם ורכושם, ומתן מענה מבצעי, אכיפתי, מניעתי וקהילתי.

השר לביטחון הפנים ח”כ אמיר אוחנה אמר בטקס: “יש כאן אמירה ברורה לפיה משטרת ישראל והמשרד לביטחון פנים יוצרים מציאות חדשה.

“מציאות בה תפעל תחנה איתנה ויוזמת עבור התושבות והתושבים, שמצד אחד תעניק שירותי משטרה מלאים, שוויוניים, לציבור הערבי, ומהצד האחר, תיאבק בנחישות וללא מורא בפשיעה, באלימות, בנגע האמל”ח, למען ביטחון אישי ושקט, המגיעים כל כך לתושבות ותושבי העיר והאזור כולו.

טירה

פתיחתה של תחנה זו, לצד שאר תחנות המשטרה שנפתחו וייפתחו השנה בריכוזי אוכלוסייה בחברה הערבית, היא חלק מתוכנית רחבה, להגברת הנוכחות המשטרתית בתוך הישובים הערביים במטרה לחזק את הביטחון האישי של הציבור הערבי ולהיאבק בפשיעה.

עם זאת, לא די בפתיחת תחנות משטרה. לצורך השלמת השינוי, לצורך חיזוק הקשר בין המשטרה לקהילה, עלינו לגייס שוטרות ושוטרים נוספים מקרב הציבור הערבי.

בשנים האחרונות עושה המשטרה מאמץ אדיר לצרף לשורותיה שוטרות ושוטרים מקרב החברה הערבית, ובהצלחה. ועדיין, אנחנו רוצים יותר.

אני פונה אליכם גם היום – למען החברה הישראלית כולה והחברה הערבית בפרט – עודדו צעירות וצעירים איכותיים מטירה להצטרף למשטרה כשוטרים וכמתנדבים. התחנה הזו הוקמה עבורכם ובשבילכם. הֵיו חלק ממנה.

ל-נבני מוסתק’בל אוולאדינה מען ידן ביד. שנבנה את העתיד של ילדינו יחד יד ביד.”

מ”מ מפכ”ל המשטרה, ניצב מוטי כהן : “תחנות המשטרה הן הקו הקדמי במסגרתן נעשות פעילויות-השיטור, החקירות והתנועה המשמעותיות ביותר מול האזרח. התחנה ואנשיה, הם אלו אשר ישפיעו יותר מכול על ביטחון הציבור. ייעודם של השוטרים-שמירת שלומם וביטחונם של התושבים. כך עשינו וכך נמשיך לעשות. והיום, אנחנו שמחים לפתוח את תחנת טירה.

מדובר במהלך נוסף ומשמעותי, המהווה חלק בשרשרת הפעילות שתכליתן: העמקת שירותי המשטרה בחברה הערבית.

אין בליבי ספק, כי אבן דרך זו של פתיחת התחנה בטירה תוביל לשירות מיטבי ואיכותי, תסייע בהתמודדות מול האתגרים והמשימות ובסופו של דבר, תחזק את אמון הציבור במשטרה.

מעל במה זו, אני מבקש להעביר מסר חד וברור! משטרת ישראל היא משטרה חזקה. נמשיך ונפעל בנחישות ובצורה בלתי מתפשרת מול גורמי הפשיעה. ידינו הארוכה תגיע לכל אדם שיבקש לערער על שלטון החור ואנו נמצה איתו את הדין עד תום.”

מפקד מחוז מרכז ניצב עמיחי אשד : “העיר טירה הצביעה בעד. בעד שלטון החוק, בעד הסדר הציבורי, בעד איכות החיים, בעד המשילות ובעד האזרחות הטובה.

באנו לעבוד עבורכם תושבי העיר טירה, כוכב יאיר, צור יגאל, אייל ורמת הכובש. באנו לעצב איתכם ביחד עתיד טוב לילדים, לדור העתיד. התחנה הזאת היא שלכם. על שלטון החוק בעיר לא יהיו פשרות, לא יהיו עיגולי פינות. דין רעננה כדין טירה, באכיפה ובשירות.”

מפקד התחנה, סנ”צ דודי רוזנטל : “אני מאמין כי שיתופי הפעולה עם הקהילה והבנת הצרכים והאתגרים של הקהילה יאפשר את חיזוק האמון במשטרה ובביסוס סמכותה באופן מלא ושוויוני. אני מאמין כי אנחנו צריכים להיות תחנה גמישה שיודעת להתאים את עצמה לחברה הרב גונית אותה היא משרתת. משטרה אדיבה, הוגנת ונגישה שמציבה את ערך השירות לאזרח בראש סדר העדיפויות”.

5/5
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות