מגדל משרדים ברעננה קיבל אישור המועצה האמריקאית לבניה ירוקה להשתתפות בפיילוט בנושא סביבת עבודה בריאה
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

 

מגדל אינפיניטי פארק רעננה, נבחר לקחת חלק בשני פיילוטים של המועצה האמריקאית לבניה ירוקה לשמירת בריאותם של העובדים, זאת  בעקבות התפשטות מגפת הקורונה. מטרת הפיילוט הראשון, לקבוע קריטריונים לניקוד בניינים וסביבות עבודה על פי היותם סטריליים ושומרים על בריאות העובדים והמבקרים בהיבטים של מניעת התפשטות מגיפות, והפיילוט השני מטרתו, לקבוע מדדים להתארגנות לחזרה לעבודה לאחר מגיפה

אינפיניטי פארק רעננה תמונה מאושרת קרדיט הדמייה 3division

פרויקט אינפיניטי פארק רעננה הנבנה בימים אלה ברחוב הפנינה, בצפון מזרח העיר בסמוך לתחנת הרכבת, הינו קומפלקס משרדים חדש אשר במרכזו מגדל משרדים שיתנשא לגובה של 30 קומות בשטח בנוי של 58 אלף מ”ר, אליו יתווספו בהמשך גם ייעודים של מסחר , מלון עסקים, מרכז כנסים ואודיטוריום.

כחלק מתכנון מגדל אינפיניטי פארק רעננה שוקדים המתכננים והיזמים ריט 1 וסען זהב, על תכנון בריא וירוק לטובת סביבת עבודה איכותית יותר על פי שיטת הדירוג הבין לאומית LEED Leadership in Environmental Design לתכנון ירוק ובריא ומבקשים לקחת אותו צעד אחד קדימה כמי שייקבע מה הקריטריונים לתקן בריאות עובדים וסטריליות במקום העבודה.

בנוסף, שואפים בפרויקט להיות הראשונים בארץ שיפתחו מגדל העומד בתקן העתידי של בניין ללא מגע יד אדם touch less .  המשמעות היא כי  מנגנון אחד יסנכרן את כל מערכות הבקרה בבניין- החל משער הכניסה, דרך עמדת הקבלה, המעלית, החדר במשרד וכ’. נכון להיום שוקדים היזמים על פתוח אפליקציה שתדע לבצע ולאפשר לעובד לעבור בין התחנות בסביבת העבודה אליה וממנה, מבלי שיידרש לגעת בחומר עם סיכון להעברת חיידקים.

בין הטכנולוגיות שיאפשרו בניין ללא מגע: מעליות עם זיהוי קולי ואפליקציות שמזהות את העובד, מזמינות עבורו את המעלית ומכוונות אותה לקומה הראשונה. בחלק מהמקרים ניתן לעשות שימוש בחיישנים שיזהו את הצ’יפ בכרטיס העובד.   פתיחת דלתות ושערים המבוססת על אמצעי זיהוי טכנולוגיים.  מערכות משופרות של סינון והזרמת אוויר נקי לכל קומה, חומרי גמר מיוחדים לשימוש באזורים הציבוריים כמו לובי, עמדות קבלה ו”עמדות חמות” שנעשה בהן שימוש על ידי עובדים מתחלפים.

בנוסף, ריבוי שירותים “עוטפים” כמו סופר, בית מרקחת, מכבסה, מסעדות, אשר יבצעו משלוחים עד לשולחן העובד או עד לבגאז’ של הרכב שלו ויחסכו לו מגע עם הסביבה

נטלי מרשל קרדיט שרון לוין

נטלי מרשל, המתמחה בשיווק פרויקטים בתחום הנדל”ן המניב ומנהלת את השיווק של אינפיניטי פארק רעננה, מסבירה כי “כיום המיקוד משתנה והדאגה הראשונה היא שמירה על בריאותו של העובד ויצירת סביבת עבודה בטוחה. הדבר הוביל לכך ששורה ארוכה של טכנולוגיות שהיו בפיתוח קיבלו האצה משמעותית, חלקן כבר זמינות לשימוש ואחרות יהיו בתקופה הקרובה. בעלי הנכסים מבינים שעליהם להשקיע רבות בתשתיות שיאפשרו שימוש בכל הטכנולוגיות האלה – עיבוי מערכות החשמל, התקשורת ועוד”.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות