ביום רביעי 22.7.20 תתקיים ישיבת מליאת הות"ל בנושא קווי המטרו והדיפו

מאת: אירית מרק

ביום רביעי 22.7.20 תתקיים ישיבת מליאת הות"ל בנושא קווי המטרו והדיפו במסגרתה יציגו ראש העירייה, רפי סער וראשת המועצה האיזורית דרום השרון, אושרת גני גונן, שוב את התנגדותם הנחרצת למיקום הדיפו הנוכחי ויציגו באופן סדור את האופציה המזרחית לדיפו ליד צומת נוה ימין. בסיום הישיבה צפויה להתקבל החלטה האם להפקיד את התכנית ללא תנאים, עם תנאים מסוימים או לא להפקידה.

בתוך כך בשבוע שעבר התקיימה פגישה עם בכירי/ות משרד התחבורה, הות"ל ונת"ע ואנו אנו נערכים לכל תרחיש בכדי לסכל את הפקדתה של התכנית הנוכחית.

בשבוע שעבר פורסם תזכיר חוק ההסדרים הכולל סמכויות חסרות היקף ותקדים למשרדי הממשלה על חשבון הרשויות המקומיות. לדוג'- חוקי העזר העירוניים לא יחולו על פרויקט המטרו ולא יוכלו למנוע עבודות בשעות הלילה. בנוסף, חוק רישוי עסקים והיתרי עבודה במתחמי התחנות הסמוכות יוצרו מהרשויות המקומיות ויעברו למשרד האוצר.

חברת המועצה, עדי לוי סקופ, מחזיק תיק השכונות הירוקות "המשמעות היא שלא רק שהדיפו עצמו מהווה מפגע של ממש ואין לנו כל יכולת לדעת בשלב זה מה הרשויות רוצות לתכנן מעליו וכקירוי ובסביבתו (קראו על תמ"א 70 בפוסט קודם שכתבתי בנושא), אלא ששלב העבודות צפוי להיות סיוט מתמשך ללא כל יכולת פיקוח של הרשות המקומית. כמובן שלא ניתן ידינו לרמיסה כזו של זכויות תושבי ותושבות השכונה והעיר וניאבק בכל הכוח".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות