10טיפים לקניית דירה חדשה מקבלן

 10טיפים לקניית דירה חדשה מקבלן

רכישת דירה מקבלן חייבת להיות מותאמת לתקציב הכספי ולעיתוי הנכון. המאמר ייתן 10 טיפים לרכישת דירה מקבלן ומה צריך לבדוק לפני קניית הדירה.

לכו על העיתוי הנכון לרכישת דירה מקבלן

רכישת דירה מקבלן יכולה לחסוך הוצאות רבות אם רוכשים אותה בטיימינג הנכון. על מנת לנצל את העיתוי הנכון יש לבדוק ולזהות מהם הפרויקטים המוצעים על ידי הקבלנים ולהיות בין הראשונים בתור. טיפ נוסף הוא לזהות מוקדי נדלן שיתפתחו בשנים הקרובות ולעקוב אחר פרסומים של דירות חדשות למכירה המפורסמות באמצעות חברות נדלן שונות באזורים אלו.

שדרוג ושיפוץ דירות על ידי קבלן

טיפ נוסף הוא למצוא דירה מקבלן בפרויקט התחדשות עירונית באחד מאזורי המכירה. מומלץ לרכוש כל עוד שהפרויקט נמצא בשלביו הראשונים. רכישת דירה מפרויקט פינוי בינוי באזורים ותיקים בעיר משתלמת כלכלית. זהו פרויקט הנקרא תמ"א 38 באמצעותו עוברים הבניינים שיפוץ וערך הדירות עולה.

לפעמים צריך להתפשר

חיסכון בהוצאות ניתן להשיג גם על ידי התפשרות על פרמטרים מסוימים. גם אם אתם חולמים על פנטהאוז או דירה מול הים, אל תסתכלו על מודעות של פנטהאוז למכירה מקבלן ודירות יוקרתיות. חפשו דירה עם פחות חדרים, אל תשדרגו את המפרט של הקבלן, ותרו על מרפסת גדולה ופאר, רכשו דירה בקומה הראשונה וקנו דירת 4 חדרים בגודל של 90 מ"ר ולא של 110 מ"ר וכך תוכלו לחסוך הרבה כסף.

השתתפו בהגרלת מחיר למשתכן

זוגות צעירים ומחוסרי דיור הרוכשים לראשונה דירה יכולים להשתתף בהגרלה מסובסדת של משרד השיכון ולרכוש דירה מקבלן בעלויות נמוכות. גם תנאי המשכנתא נוחים וניתן לקבל זכאות למשכנתא מהמדינה.

הצטרפו לקבוצת רכישה

ניתן לחסוך אלפי שקלים ברכישה משותפת. ישנן קבוצות רכישה המתארגנות ביחד לקנות דירות בפרויקט מסוים ומקבלים הנחות בשל העובדה שהם רוכשים את כל הבניין.

הקפידו על התאמה לתקציב הכספי

יש לקחת בחשבון את העלויות, לבדוק כמה הון אישי תוכלו להשקיע וכמה תצטרכו לממן באמצעות משכנתא. אל תשכחו שיש גם הוצאות נוספות כמו: אישורי עירייה, מיסים, עו"ד, חיבור לתשתיות ועוד.

התרשמו מקבלנים שונים

לאחר שהחלטתם על האזור בו אתם מעוניינים לרכוש דירה, עשו סקר בין משרדי המכירות של הקבלנים. תתרשמו מהפרויקטים המוצעים, מהתוכניות, המחירים והמפרט הטכני. שימו לב לכל הפרטים ובדקו איזו עסקה כדאית לכם.

בדקו היטב הכל – בדיקת הקרקע, אמינות הקבלן והמחיר

הקבלן צריך להיות אמין הן מבחינת התוצאות המופיעות כרגע רק על הנייר והן מבחינת החזקה שלו בקרקע. מומלץ לבדוק שהוא רשאי לבנות על הקרקע ושהיא אינה מעוקלת או משועבדת. לשכת רישום המקרקעין תערוך עבורכם את הבדיקה מה שיבטיח לכם רישום בטאבו כאשר הדירה תעבור לרשותכם. בנוסף, אל תמהרו לחתום על זיכרון דברים, התייעצו קודם עם עו"ד. לפני קביעת המחיר הסופי התמקחו עם הקבלן. ניתן להוריד מחירים גם על השינויים או התוספות בדירה אותם תרצו לעשות.

נכתב באדיבות: י.ב. ניר חברת נדל"ן https://www.ybnir.co.il/

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות