משרד החינוך פרסם בשבוע שעבר את נתוני הזכאים לבגרות בארץ לשנת תשע"ט

משרד החינוך פרסם בשבוע שעבר את נתוני הזכאים לבגרות בארץ לשנת תשע"ט. כפר סבא רושמת ירידה קלה באחוז הזכאים לבגרות, על פי נתוני משרד החינוך, כך שמ-84% בשנה שעברה ל-83.8% השנה. בנוסף, נרשמה ירידה באחוז הזכאים לבגרות בחמש יחידות מתמטיקה, וירידה באחוז המצטיינים ל-14%. כפר סבא במדד הזכאים לבגרות היא האחרונה מבין שכנותיה באחוזי הזכאים לבגרות.

מי שמביאים הרבה כבוד לעיר הם התיכונים אמנה והרצוג במקומות הראשונים ואחריהם: תיכון גלילי עם זכאות לבגרות – 89.7 אחוזים. תיכון כצנלסון זכאות לבגרות – 84 אחוזים. תיכון רבין זכאות לבגרות – 86.7 אחוזים. אולפנת אמנה בני עקיבא זכאות לבגרות – 98.9 אחוזים במקום הראשון בעיר, תיכון אורט שפירא זכאות לבגרות – 91.5 אחוזים. תיכון חיים הרצוג זכאות לבגרות – 93.7 אחוזים

אולפנת בני עקיבא "אמנה" בכפר סבא נוסדה לפני כ – 42 שנים, והיא השניה בין מוסדות החינוך לבנות שהוקמו ע"י מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא.
ה"אני מאמין" החינוכי של האולפנא : מכוון למצוינות ומיצויינות (מלשון מיצוי) תורנית, חברתית ולימודית. משמעות הדברים היא לגדל בת ישראל בעלת עולם ערכים תורני פנימי אשר תורת ישראל היא נר לרגליה, ואמונת חכמים היא הדרך להשגתה.  ידיעת ארץ ישראל, ואהבתה מהווים נדבך חשוב בהווייתה של בת אמנה.  הכרת עם ישראל, אהבת האדם מישראל ואחריות כלפי החברה הישראלית הם מיסודות חינוכה של בת אמנה.  בנות האולפנא מגיעות גם להישגים לימודיים גבוהים, ובכך נפתחות בפניהן הדלתות למימוש עצמי מחד גיסא וליכולת לתרום תרומה משמעותית לחברה בישראל מאידך גיסא.  באולפנא לומדות כ-460 תלמידות בכל שנה, ולמרות הביקוש הרב ללמוד באולפנא, ההנהלה מקפידה שלא להתרחב מעבר למספר זהבכדי שלא לאבד את הכלי המרכזי שבו אנו מצליחים להגיע ליעדים החינוכיים: היחס האישי והאכפתיות כלפי כל בת ובת.  הדגש הוא על אוירה תורנית איכותית ברמת לימודים גבוהה ובשנים האחרונות האולפנא היא אולפנא ניסויית לתוכניות למידה מתקדמות בלימודי ארץ ישראל. האולפנא משתרעת על מתחם גדול ומטופח סמוך מאד לתחנה המרכזית ולתחנת הרכבת החדשה בכפר סבא.האולפנה הוקמה בשנת תשכ"ד ע"י קבוצת אנשים ששמה לה למטרה להקים בית ספר פנימייתי איכותי שייתן מענה לצרכים חינוכיים ופדגוגיים, ויהווה ביסוס לתפיסה שהותוותה עם הקמתה של אולפנת כפר פינס – אם האולפנות. במשך שנים רבות, משנת תשכ"ה ועד תשס"ו, הנהיג את האולפנה מו"ר הרב יהודה רוזנברג זצ"ל ,במסירות נפש, בחכמה ובאהבה גדולה. כיום מנהיג את האולפנה הרב יוסי כהנא, שבעבר שימש כמנהל חטיבת הביניים ויוזם בית הספר הניסויי, וכיום משמש כראש האולפנה.
מאת: אירית מרק
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות