השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל הבטיחה לסער, לעשות הכל למנוע הקמת תחנת הכוח במזרח העיר "אפעל נגד תחנת הכוח, בכל הכוח"

אתמול, יום שני 14.09, הגיעה השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל לפגישה בכפר סבא עם ראש העיר רפי סער, המשנה לראש העיר אורן כהן, סגני ראש העיר דני הרוש ועילאי הרסגור-הנדין, חברת מועצת העיר עו"ד עדי לוי סקופ ובכירי המשרד להגנת הסביבה.

במהלך הפגישה, בה הוצגו בפני השרה הנושאים הבוערים על סדר יומה של העיר, ביניהם המאבקים האזוריים שהעירייה מובילה בנושא תחנת הכוח הצפויה לקום בפאתי העיר ממזרח, מיקום הדפו השנוי במחלוקת, מפעל בראון ונושאים נוספים, כגון מטרדי הריח מהלולים במזרח העיר, אמרה השרה: "העיר כפר סבא היא מודל של עיר ירוקה לשאר הערים במדינה".
במהלך הפגישה הציג ראש העיר את המאבקים האזוריים ומקומיים, את התנהלות מוסדות התכנון בנושא הדפו הצפוי להיבנות כחלק מתוכנית המטרו אותה מקדמת המדינה, את המאבק הבלתי מתפשר נגד הקמת תחנת כוח מונעת גז, התלונות הרבות בגין מפעל בראון ועוד

ראש העיר רפי סער: "המאבק בהקמת תחנת הכוח משלב 18 רשויות מקומיות נגד איום בריאותי וביטחוני הצפוי מהקמת תחנת הכוח המזרחית. מדובר בתחנת הכוח מהגדולות שצפויה לקום בישראל, שבנייתה תביא אף לניתוק תושבי השומרון מכביש 6 ושתשפיע באופן ישיר על כחצי מיליון תושבים, ואין לה מקום כאן. זה מצד מזרח של העיר. מצד מערב החליטו להקים לנו דפו, בגב השכונה הירוקה, במרחק של 150 מטר מבתי התושבים ולמרות שמדובר בנושא כל כך קריטי – אף אחד לא מדבר איתנו. זאת למרות שיש אלטרנטיבות והצענו חלופה מאולצת בשל הזמן הקצר שניתן לנו. דפו צריך להיבנות באזור תעשייה, הרחק מבתי תושבים, ולא על חשבון שטחים ירוקים. אנחנו מבקשים מהות״ל שיתנו לנו שלושה חודשים נוספים כדי למצוא חוצפה שתהיה גם טובה וגם מוסכמת. באזור תעשיה, הרחק מאוד מבתי תושבים. באשר למפעל בראון, המפעל הזה לא יכול להמשיך להיות בכפר סבא. כיום הוא ממוקם במרחק של 250 מטר מבתי תושבים ומוסדות חינוך ומדי חודש מתקבלות מאות תלונות בגין על מטרדי ריח קשים וזיהם אוויר. לצורך הרחקתו מהאזור יש צורך בסיוע של המשרד להגנת הסביבה".
השרה גמליאל אמרה בדברי הסיכום כי היא תמיד נהנית להגיע לעיר בתפקידיה השונים וכי כפר סבא ראויה למיתוגה כעיר ירוקה והיא משמשת עבורה מודל לשאר הערים בארץ.

השרה גמליאל: "אני לוקחת על עצמי את נושא תחנת הכוח בכל הכוח. חייבים להוציא אותם מהעיר. יש היום אלטרנטיבות הרבה יותר טובות והבאתי את כל הצוות על מנת לקדם זאת".
באשר לדפו, הנחתה השרה את נציגת משרדה, החברה בוועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל) לפעול מול מנכ"ל העירייה בנושא ואף אמרה כי תדבר עם שר הפנים ומנכ״ל משרדו, המכהן גם מ״מ יו״ר הות״ל, כדי לאפשר מרווחי זמן למציאת חלופה מוסכמת הרחק מאוד מבתי התושבים.

באשר למפעל בראון, הנושא ימשיך להיות מטופל מול מנהל המחוז של המשרד להגנת הסביבה, גידי מזור, כאשר בקרוב צפוי להתקיים שימוע לבעלי המפעל, שזומן על ידי המשרד להגנת הסביבה בעקבות התלונות הרבות על הפרת תנאי רישיון העסק.

ראש העיר, רפי סער: "אני מודה לשרה גילה גמליאל על ההירתמות וההתגייסות לקידום הנושאים הבוערים על סדר היום של העיר כפר סבא, ועל הנכונות לסייע לתושבות ותושבי העיר והאזור כולו".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות