איך לטפל בכלב מבוגר

איך לטפל בכלב מבוגר

אימצתם אותו גור שובב ומתוק שגדל להיות כלב נהדר ואהוב וכעת הוא מבוגר וזקוק לטיפול מסור ואוהב. כמו בני אדם קשישים גם לכלבים מבוגרים יש צרכים ייחודיים ולמרבה השמחה, קיימים אביזרים ופתרונות שיוכלו לסייע להם בשמירה על הבריאות ובתמיכה בתפקוד. כדאי כמובן להתייעץ עם הוטרינר על מנת לקבל רשימה של המלצות לטיפול מיטבי ומותאם לכלב המבוגר ממזון רפואי ועד רתמה, כל מה שיאפשר לו איכות חיים טובה יותר.
לפניכם הצעות למוצרים שקיימים בשוק אביזרי וציוד לכלבים שיכולים להתאים לטיפול בכלב מבוגר:

שינוי התפריט לאוכל שנותן יותר לכלבים מבוגרים


היצע המזון לכלבים נחלק למוצרי מזון יבשים המותאמים לגורים, כלבים בוגרים וגם כלבים מבוגרים מגיל שמונה ואילך. הסיבה לכך היא שהמוצרים מבוססים על פורמולה של רכיבים תזונתיים המותאמים לכל שלב בחיי הכלב כאשר בגיל מבוגר יותר יש צורך לספק לכלב ויטמינים ותוספי מזון לשמירה על משקל תקין ובריאות. אפשר בבחירת המזון להתחשב גם בגיל הכלב אך גם בגזע, כי יש מזון לכלבים גדולים במיוחד ולכלבים קטנים לרוב מוצרי מזון לכלבים מבוגרים מבוסס על רכיבים קלים יותר לעיכול וכן דלים בפחמימות על מנת למנוע מצב של השמנת יתר או סוכרת. בעקבות כך במזון זה יש החלפה של פחמימות בעלות ערך גליקמי גבוה דוגמת תפוחי אדמה או טפיוקה בפירות וירקות בעלי ערך גליקמי נמוך כמו למשל, דלעת ודלורית. כמו כן, אפשר למצוא במוצרי מזון לכלבים מבוגרים כונדרואיטין התומך בבריאות המפרקים ונוגדי חמצון למיניהם לחיזוק המערכת החיסונית. במידה והכלב סובל מבעיות חניכיים ואובדן שיניים אפשר לעבור ממזון יבש למזון רטוב כמו שימורים, שאומנם עולים יותר ביחס לכמות וגם התוקף שלהם קצר יותר מרגע הפתיחה, אך הם טעימים, משביעים ומתאימים לכלבים עם בעיות שיניים.
במידה ויש בעיה רפואית ספציפית המתעוררת אצל הכלב עם הגיל ניתן לספק לו מזון רפואי מותאם. קיימים מוצרי מזון המתאימים לכלבים עם בעיות רפואיות כמו: מפרקים, כאבי שיניים, בעיות במערכת העיכול, בעיות בשלפוחית השתן ועוד. 

עוברים לרתמה בכל הליכה


במידה והכלב בגיל מבוגר סובל יותר מבעיות נשימה או בעיות פיזיולוגיות המקשות על הליכה, אפשר להחליף את הרצועה המוכרת לרתמה שחובקת יותר את הגוף ומאפשרת תנועה נוחה יותר לכלב. הרתמה מעניקה תמיכה גבוהה יותר לכלב להפחתת העומס על המפרקים בעת פעילות. 

עזרה בשליטה על השלפוחית


כלבים מבוגרים רבים נוטים לסבול מתופעה לא נעימה של בריחת שתן שמפריעה מאוד לדיירי הבית בשל הריח שנוצר בעקבות בריחת השתן. אפשר להשתמש בסדיניות לבריחת שתן שמנטרלות ריח וניתן לרפד עמן את משטח השינה של הכלב או את מיטתו ולהחליף בתדירות גבוהה מבלי צורך לנקות ולרחוץ את המיטה כולה וכן במוצרים שמסייעים בשליטה טובה יותר על השלפוחית עם מרכיבים פעילים שיסייעו לכלב להתאפק יותר ללא כאב אך גם מסייעים בריקון השלפוחית כאשר נדרש, כמו למשל, בטיולים בחוץ. במידה ואתם מטיילים עם הכלב בטיולים שכוללים גם נסיעה, אפשר לרפד את המושב ליתר ביטחון ברפידה מותאמת למושבי הרכב.

שימו לב שכלבים מבוגרים רגישים יותר לחום ולכן, חשוב לדאוג לטמפרטורות נעימות בבית שיהיה לכלב נוח ונעים. כמו כן, היו מודעים לתסמינים שיכולים להצביע על בעיה רפואית כלשהי שמצריכה ייעוץ אצל הוטרינר או טיפול מותאם. שימו לב לבעיות שיניים הנפוצות אצל כלבים מבוגרים ועל משחה לניקוי ומברשת מותאמת לצחצוח השיניים וכן על מעקב צמוד אצל הוטרינר על מנת להיות עם היד על הדופק ולסייע לכלב בתהליך ההזדקנות.  

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות