8,000 הורים בקריאה לחברי קבינט הקורונה: "פתחו את הגנים, אנחנו קורסים"

לקראת דיון קבינט הקורונה שייערך היום (ג'), פנו אמש חברי קבוצת הפייסבוק "הורים מתעוררים" במכתב לחברי קבינט הקורונה בו הם מבקשים ממקבלי ההחלטות לקחת בחשבון את מצוקתם של מיליון הורים בישראל.

"אנו מבקשים להביא לתשומת ליבכם את מצבם הבלתי אפשרי של מיליון הורים בישראל כתוצאה מההחלטה לפני למעלה משלושה שבועות על סגירת מערכת החינוך. המציאות האבסורדית שנכפתה עלינו, בה אנו נדרשים להיות עובדים במשרה מלאה והורים במשרה מלאה גובה מחיר כבד – כלכלי, נפשי, מקצועי ואישי – כולם בעלי השלכות ארוכות טווח", לשון המכתב.

עוד נכתב כי "בשבועות האחרונות אנו עדים לסדרת מחקרים בארץ ובעולם אשר מנתחים את הסכנה הטמונה בסגירת המסגרות לגיל הרך והכיתות הנמוכות, וקובעים בצורה נחרצת: סגירת המסגרות מסוכנת יותר לבריאותם הנפשית של הילדים והציבור, מאשר פתיחתם.

המצב הזה לא יכול להימשך. אנו קוראים לפתרון מיידי של פתיחת המסגרות לגיל הרך בתאריך הייעודי של סיום הסגר ה-15.10. כל יום נוסף שבו הגנים סגורים הוא סיכון של ממש למשק הישראלי ולמיליון הורים שפשוט לא יכולים יותר לשאת בנטל".

הקבוצה הוקמה לאור מצוקתם של ההורים בישראל והתעלמות הממשלה ממצבם. מאז הקמתה הצטרפו אליה בימים בודדים אלפי הורים המשתפים במחיר שהם משלמים על המצב. "אנו מקבלים אינספור עדויות על אימהות שנאלצות בלית ברירה לוותר על עבודתן, עצמאים שסוגרים את העסקים שהקימו בשתי ידיים, משפחות שמסכנות את הסבים והסבתות כדי להצליח לעבוד כמה שעות וכן אלפי שקלים שנשפכים על מטפלות", סיפרו מקימי הקבוצה.

"הגיע הזמן שהממשלה תתחיל להכיר בנו ותאפשר לנו להתפרנס בכבוד, ולילדים שלנו לגדול במסגרת בוטחת ומחבקת", הוסיפו.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות