נגן וידאו
יוזם ומגיש פסטיבל אפוס 8, ד״ר אמיר גבע, מחזיק תיק התרבות במועצת העיר בעבר יציג החודש 5 סרטים תיעודיים מיוחדים
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

אפוס 8 – הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות, יתקיים באודיטוריום של בית ספיר בין הימים : 23/6-26/6 . יוזם ומגיש הפסטיבל, ד״ר אמיר גבע, מחזיק תיק התרבות במועצת העיר לשעבר יציג בפסטיבל 5 סרטים תיעודיים מובחרים שלכל אחד מהם תוקדם הרצאה קצרה שלו.

הסרטים עוסקים בתחומי תרבות ואמנות שונים: צילום, מחול, ציור, תיאטרון ומוסיקה – וכולם בלטו במיוחד השנה בפסטיבל שהתקיים בחודש מאי במוזיאון תל אביב לאמנות ״.

גבע ממליץ במיוחד על סרט הפתיחה של הפסטיבל שיוקרן ביום רביעי ה 23/6 במעמד השקת הפסטיבל מיד לאחר טקס חגיגי שיחל בשעה : 17:30. הסרט : ״ סיפורים מהמספרה ״ מתאר את סיפורה של ורה ( ורוניקה ) צ׳רניך, עולה חדשה מרוסיה, ספרית קשת יום שעובדת בחריצות רבה במספרה הקטנה שלה שבשכונת ״ יוספטל ״, בעיר.

מבוקר ועד ערב עומדת ורה על רגליה – חופפת, גוזרת, צובעת שיער ומנקה. השפה השולטת במספרה שלה היא רוסית. התשלום הוא מינימלי, אך התוצאות אינן מביישות מכוני צמרת לעיצוב שיער. ורה מאירה פניה ללקוחותיה, מאזינה בסבלנות רבה לסיפוריהם האישיים, מצוקותיהם וסודותיהם – בעוד היא עצמה מסתירה היטב מאחורי חיוכיה את סיפור חייה הדרמטי.

היא נלחמת את מלחמת הקיום הפרטית שלה בדירת השיכון הקטנה שלה ולפתע – נותרת לבדה – אלמנה – כשעול הפרנסה של שני ילדיה וחמותה מוטל על צווארה. ורה אינה נכנעת ואינה נשברת. היא מגייסת את שארית כוחותיה לחיפוש נתיב חדש אשר יבטא את כישרונותיה ויבטיח את פרנסתה … : צילום !!! ורה מגלה את אמנות הצילום..

“הכל מתואר בסרט המרגש הזה”, מתאר גבע ״ כוכבת נולדה ״. ורה הפכה את המספרה השכונתית שלה לסטודיו מקצועי לצילום אמנותי – כשלקוחותיה, חלקם הגדול – אמני כפר סבא: ציירים, פסלים וצלמים – משמשים לה כדוגמנים.

בתצלומיה משתמשת ורוניקה צ׳רניך באפקטים של אור וצל שיוצרים אוירה מסתורית ודרמטית. עבודותיה של ורה מוצגות כיום בתערוכות צילום חשובות בבית האמנים של כפר סבא ובגלריות שונות ברחבי הארץ והעולם. וגבע מספר : ״ על הסרט עבדנו 6 שנים תמימות.

“הסרט הופק במשותף על ידי ועל ידי הבמאית והעורכת המצוינת – ברוריה פסטרנק ואף נעזרנו באחד מבכירי צלמי הקולנוע בארץ, רוני כצנלסון – כולנו , למעשה , התנדבנו ! ״. הקרנת הסרט ״ סיפורים מהמספרה ״ במסגרת פסטיבל ״אפוס 8 ״ בכפר סבא – במעמד גיבורת הסרט, ורוניקה צ׳רניך ויוצרי הסרט – תהיה למעשה : הצגת הבכורה שלו בפני הציבור בטרם ייצא להשתתף בפסטיבלי דוקו בארץ ובעולם. ניתן לרכוש כרטיסים לסרט הפתיחה ולשאר ארבעת הסרטים שיוצגו בפסטיבל באתר היכל התרבות של כפר סבא.

כרטיסים ניתן לקנות כאן

מאת: אירית מרק

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות