זיכרונות משפחתיים לאורך השנים

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

זיכרונות משפחתיים 

החיים של כל משפחה מורכבים מדורות רבים של בני משפחה אשר גרו במקומות שונים בעולם וכל אחד מהם עסק בתחום אחר בחייו. הסיפורים ההיסטוריים הללו הם מרתקים ולא אחת בפגישות המשפחתיות בסלון, המבוגרים שבחבורה מעלים זיכרונות משפחתיים על דברים מסוימים אשר קרו וכל הנוכחים מוקסמים מהסיפורים. במקרים רבים קשה להם לקלוט את מה שקרה לפני עשרות ולפני מאות שנים במשפחתם המורחבת. אנשים מבוגרים זוכרים הרבה מאד סיפורים כשהם צלולים, אך כאשר הזיכרון שלהם נחלש כל הסיפורים הללו ילכו לאבדון ולא יהיה מי שיספר אותם. 

צעירים רבים שחושבים לטווח הרחוק, קולטים שבעוד כמה שנים לא יהיה מי שיספר את זיכרונות משפחתיים לילדים ולנכדים שלהם והדבר מצער אותם. לכן הם מחפשים דרכים לשמר את הנוסטלגיה החשובה הזו עבור דור ההמשך. אחת השיטות המוצלחות ביותר לאגד את הסיפורים הללו היא באמצעות ספר משפחתי שכותב הדור של המבוגרים ובו שזורים כל הסיפורים על הדורות השונים אשר עוברים כמו תורה שבעל פה מדור לדור. כאשר אדם שחי את הסיפורים הללו מספר אותם, המידע הוא אמיתי ואותנטי.

העלאה של זיכרונות משפחתיים 

ההכנה של ספר שמכיל את זיכרונות משפחתיים היא פעולה מקצועית ולכן נעזרים באיש מיומן שהוא מומחה בכך. הוא נפגש עם הסופר כמה וכמה פעמים ויחד הם מתעדים את כל הפרקים של ההיסטוריה המשפחתית. השיטה המתאימה ביותר היא שהאדם המבוגר מדבר על כל אחת מהתקופות הישנות כל מה שהוא אומר מצולם וכך מעבר לספר שמכינים, יהיה גם זיכרון מצולם.

כיוון שלאורך השנים קרו מאורעות רבים, מחליטים מראש אילו פרקים ימלאו את הספר ובהתאם לכך מתמקדים בכל מפגש בתקופת חיים אחרת ובדמויות המשפחתיות שמילאו בהן תפקידים חשובים. כך הם עוברים על מה שקרה בשנים של סבא וסבתא רבתא, סבא וסבתא וההורים של הדור שכרגע הוא המבוגר ביותר.

השנים בגולה 

ברוב המקרים מדובר בשורשים משפחתיים אשר גרו במדינות שונות מעבר לעולם, באירופה, אמריקה מזרח אסיה ועוד. בכל דור היו זיכרונות משפחתיים, סיפורים מרתקים ומסקרנים על החיים בגולה, לעיתים מדובר בסיפורים קשים שאינם נתפסים, כמו הסיפורים על תקופת השואה ולעיתים מדובר בסיפורים מצחיקים ומלאי אושר על תקופה אחרת. 

אחד הפרקים שעליו לא מדלגים אף פעם הוא העלייה לישראל, בדרכים חוקיות ובדרכים לא חוקיות. כל גל של עלייה הוא סיפור מפתיע ולכן למספר הסיפורים מאד חשוב שהילדים לאורך כל הדורות, יבינו את התהליך הקשה שהם עברו בעת העלייה והקליטה בישראל.

המציאות העכשווית 

את הספר של זיכרונות משפחתיים, חשוב לסיים בנימה אופטימית לכן אפשר לצרף את אילן היוחסין שבו רואים שלמרות כל הטלטלות בעשרות ובמאות השנים האחרונות, הוקמה בישראל משפחה לתפארת שכוללת סבים וסבתות, הורים, ילדים, נכדים, נינים ועוד. מצרפים לכך תמונות עדכניות של כל השבט וכך מדפיסים את הספר שהוא מזכרת נפלאה ועותק ממנו יהיה בכל בית, של מי שהוא נצר לדור ההמשך.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות