איש אחד יחיד ומיוחד. אבי שני / מאת יואב חביב
והיום… מי שמכיר את אבי שני… לא יאמין שקיבלתי אישור להעלות את הטור שלי לאוויר. אתם לא טועים היום קפה ומאפה… הוא ולא אחר אבי שני. הרהרתי בייני לבין עצמי…פרויקט לאוהבות ואוהביי המושבה ללא אבי כמוהו כסיפורו של התקומה הציונית ללא הרצל. ” נאלצתי להפעיל את מלוא קסמיי האישיים בכדיי שתחזו במו עיניכם בטור שלפניכם. מודה… ורדה שני האישה שאיתו למעלה מיובל שנים… סייעה בידי. וכך מצאתי עצמי שוב מסב לשולחן בקפה גרג בג’י עם חבר יקר ואהוב… וכן אוהב המושבה…
אבי שני. אשתמש לרגע ביכולתי כפותר תשבצים מיומן ואעשה שימוש בכל המילים הנרדפות לצדיק בסתר. ביישן. עניו. צנוע. נחבא אל הכלים. כזהו בדיוק אבי. חבריו האישיים מכירים ומוקירים אותו…רובכם לא. וכמה היה קשה בזמנו לשכנע את אבי לקבל את פרס גלר על מפעל חיים בהתנדבות. נוטל אתכם כשלושים שנה ברוורס היישר אל שולחן הישיבות במשרדי. ארנון פוקס ידידי מציג לי את אבי שני… יואב… כך ארנון הסכת ושמע על הרעיון של אבי. בענווה הכל כך אופיינית לאיש מציג אבי סטטיסטיקה על כמות הגמלאים הצעירים במושבה. בניי ובנות חמישים ושישים… הנופלים בין הכיסאות. כסף אין לנו… אנחנו מתנדבים… איך חושפים את המיזם… הסוף ברור לכם וכל השאר היסטוריה.
בהברקה של רגע אמרתי לצוות הקריאטיבי שלי : פל”ג = פנאי לגמלאי…ועתה בואו ונכין קמפיין. סייענו בחשיפה ותו לא… מכאן נטל אבי שני את שרביט ההובלה והקים אימפריה על טוהרת ההתנדבות. אימפריה ושמה פל”ג…וכל כולה איש אחד יחיד ומיוחד. אבי שני. אנחנו ערב היום הקדוש ולא אתיש אתכם עתה. כל מי מבניכם המכיר מי מחבריי פל”ג יפליגו הם בשבחו של האיש המדהים הלז ומיפעל חייו פל”ג. אוהב המושבה בכל רמ”ח אבריו ושס”ה גידיו. ועכשיו גם אתם מכירים את אבי שני.
ללא גילוי נאות… יוק. אבי ואני נולדנו ביום הצהרת בלפור. ורדה ואבי שני המופלאים… חברים אהובים שלי מזה… לא חשוב בלי ספרות מחמת עינא בישא. תודה יקיריי על חברות מעצימה ומרגשששת. תמשיכו להיות מי שאתם ומה שאתם… הרווח כולו של מושבתנו האהובה. גמר חתימה טובה. ולכן ולכם חברות וחברים שלי : אנא לא לשכוח… במיוחד לא בערב יום כיפור. רק אהבת חינם תנצח. הרבה אהבת חינם. שלכן ושלכם. יואב.
ייתכן שזו תמונה של ‏‏‏3‏ אנשים‏ ו‏בתוך מבנה‏‏

תגובות