"מרחב פתוח"-אמני כפר סבא מציגים: תערוכה ביפו

בתערוכה ישתתפו 24 אמנים מתחום הציור , צילום ופסול .אגולניק ציונה, בירן צפי, בית –אור אורי, בן-דורי דרורה, ברודנר ורד, דוידוביץ' אינה, האס בת-שבע, הרסגור-הנדין ניבה, לוין בלה, מאיירס גילה, מורן-רייס עדה, מלך פנינה, מנור אריאלה, סונסינו אביבה, עזרא שוקי, פואה עליזה, רוזנבלט חיה, רוט יגאל, רז דני,רז יוסי, רייזמן מיכל, רכטמן מיכל, שפיר-שמש לירית, אתי שרוני
מלווה ואוצרת התערוכה : אסנת ישראלי

עשרים וארבעה אמנים ואוצרת אחת בחרו נושא אחד לתערוכה: open space מרחב פתוח.
קבוצת האמנים הפעילה מספר שנים נכנסה בשנה האחרונה לפרויקט נסיוני, עבודה סביב נושא משותף.

הנושא הנבחר) open space- מרחב פתוח ( שהוא אותו מרחב שתופס מקום מרכזי בעיצוב הפנים של חללי עבודה משותפים. יש לכך השלכות מורכבות על יחסים בעבודה ועל תפישת העצמי כנבדל ושייך בחלל ציבורי. מורכבות זו התקיימה בתהליך העבודה המשותף והפרטני בניסיון למצוא את הקול האותנטי של כל אחד מהמשתתפים ולהציגם בחלל משותף .

הסופר פול אוסטר סובר כי המאפיין את האמן -הבלש – כ'אדם שמסתכל, שמקשיב, שנע לו בתוך החפצים והאירועים בחיפוש אחר קו של המחשבה, הרעיון שיקשר בין הדברים הללו ויקנה להם משמעות' זה היה תהליך ה"בילוש" של כל אחד מהאמנים.

הפילוסוף וולטר בנימין מדבר על ה"משוטט" Flaneur , שנע במרחב הציבורי, כמשתתף בו וגם כמתבונן מן החוץ. "..ללכת לאיבוד בעיר כפי שהולכים לאיבוד ביער, דורש למידה."

כמו ביער, השוטטות במרחב הנפשי, במרחב היצירה, היא הזמנה ללכת לאיבוד, לוותר על דרכים סלולות ולפתח קשב. במסגרת ההדרכה האישית בביקורי הסטודיו שוחחנו על חשיפה, נגיעה במקומות "מושתקים", ובעבודה ללא התייחסות לצופה; חיפשנו את המבט הנקי משיקולים של תצוגה לקהל. כאותו Flaneur, משוטט, המעורה בקהל אבל תמיד עומד מחוצה לו, מתבונן, שייך ולא שייך.

המרחב הפתוח מכיל לא מעט שאלות פתוחות. פעמים רבות פתיחת המרחב היא כנגיעה בפצע פתוח, כחקירה עם גילויים. תוך כדי עבודה נחשפו שמים בוערים, נמצאה אוטופיה בתוך הבדידות, נבדקה אדריכלות בזוגיות ונבחנה אורבניות נאיבית ושבירה. נשאלו שאלות כמו מהי ההגירה, מהי אגירה, ומיהי "האישה החדשה" .

כל העבודות המוצגות בתערוכה הן תוצאה של תהליך זה.
osnat@arthangar.net לפרטים נוספים, שאלות וראיונות 054-4553840
קטלוג דיגיטלי ילווה את התערוכה

נעילה: 27.10.2015
שעות ביקור בתערוכה:
א': 16:00-20:00
ב'-ה':14:00-22:00
שישי ושבת 10:-22:00 
פתיחה חגיגית: 10.10.2015 בשעה :20:00
במחסן 2, נמל יפו

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות