משה ארנס ועומר בר לב התארחו בפורום מג'די

חבר הכנסת עמר בר לב מהמחנה הציוני אמר בשישי בפורום מאג'די בכפר סבא: "אני לא סומך על בנימין נתניהו שירצה לקדם את האופציה הצבאית באיראן, לאחר שבהחלטות רבות גילה הססנות. לעומת זאת ליצחק הרצוג יש את העוז והיכולת אם יהיה צורך לתקוף באיראן".

"בנימין נתניהו הוא הססן", הוסיף בר לב, "הוא הוכיח את זה בכל החלטה שהיה צריך לקבל. מההחלטה מי יהיה נגיד בנק ישראל ועד נושא חיסול המנהרות במבצע צוק איתן. נתניהו עושה כעת זובור לארצות הברית על חשבון האינטרסים של מדינת ישראל ונכשל בכל דבר שקשור להשפעה על ההסכם המתגבש". עם זאת, בר לב הדגיש שההסכם ההולך ומתגבש בין המעצמות לאיראן הוא הסכם רע מאוד.

בר-לב התייחס גם לנושא הפלסטיני ואמר כי לדעתו, הדרך היחידה להגשים את החזון הציוני היא להיפרד מהפלסטינים. "לא ניתן לשלוט בפלסטינים והאינטרס שלנו הוא . להיפרד מהם – צריך להפסיק את הבנייה מחוץ לגושים".

בר לב התייחס גם לתוצאות ההתנתקות: "צריך להפיק גם את הלקחים מהפינוי בעזה. חלק מהמפונים עד היום לא מוצאים את עצמם וצריך להיערך כבר היום להכין תשתית לקליטת המפונים העתידיים, ולחוקק חוק פינוי-פיצוי ולעשות כל מה שניתן כדי להמשיך להגשים את החזון הציוני".

בר-לב טען כי נתניהו מנסה להסיט את סדר היום לנושאים אחרים כמו פרס ישראל, מהנושאים האמתיים שעל סדר היום. "פתאום ביישוב שבו אני גר, כוכב יאיר, מחלקים כל בוקר 'ישראל היום'. נתניהו מנצל כלים שיש ברשותו בכדי לבצע תעמולה ואנחנו במחנה הציוני מנסים להחזיר לסדר היום את הנושאים שחשובים באמת לאנשים במדינת ישראל.

בפורום השתתף גם שר הביטחון לשעבר מטעם הליכוד, משה ארנס, שהסביר כי "נשיא ארצות הברית ברק אובמה מאמץ את ההסכם עם האיראנים בנושא הגרעין מאחר ואינו רוצה לא להתעמת עם איראן".

עוד אמר ארנס כי ראש הממשלה נתניהו הוא זה שקידם את הטלת הסנקציות על איראן. "כולם יודעים שההסכם המתגבש עם איראן הוא שקר אחד גדול. נתניהו הוא זה שהביא את אובמה להטיל את הסנקציות על איראן. אובמה גם הצהיר כי כל האופציות לטיפול באיראן על השולחן".

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות