התפתחות עירונית בעיר כפר סבא

כפר סבא היא אחת הערים המרכזיות באזור השרון. היא נוסדה כמושבה ב-1903, הוכרזה כעיר ב-1962 וכיום נחשבת למרכז המנהלי, המסחרי, התעשייתי, החינוכי והרפואי של אזור דרום השרון כולו. מה שחשוב להדגיש לא פחות הוא שבשנים האחרונות עוברת העיר הליך פיתוח מאסיביים במיוחד, המעלים את קרנה בצורה ניכרת וחולשים על מגוון היבטים הנוגעים אליה.

פיתוח משמעותי בתחום הנדל"ן

כפר סבא נחשבת כיום לאחת הערים המסקרנות על מפת הנדל"ן הישראלי, וזאת הודות לשורה ארוכה של פרויקטי מגורים בעיר, רובן ממוקם באזור האטרקטיבי מאוד של צפון מערב העיר, שמעניקים לה את הפוטנציאל להיות אחת הערים הגדולות והמעניינות ביותר בארץ. פרויקטים אלה, על פי תכנית המתאר העירונית, צפויים להצעיד את העיר קדימה במידה ניכרת, כאשר הצפי הוא לגידול של אחוזים משמעותיים באוכלוסיית העיר בכל שנה. כך, אוכלוסיית העיר שעומדת כיום על כ-100,000 איש, צפויה לעלות עד ל-150,000 תושבים תוך פרק זמן של כעשרים שנים.

חלק ניכר מאותם פרויקטי נדל"ן, חשוב להדגיש, נכללים תחת ההגדרה של ה"שכונות הירוקות", אשר מעצם המהות שלהן נועדו לשמור על מאפיין משמעותי במיוחד של העיר. אחד הפרויקטים הירוקים הנמצא כיום בשיווק בעיר הינו בוטניקה – כפר סבא הירוקה. השילוב שבין הפיתוח העירוני המרשים לבין הסביבה הפסטורלית והירוקה, שילוב היוצר שלם הגדול מסך החלקים שלו – שלם שמבטיח לתושבים חיים נקיים ונעימים, דבר שהוא אחד ממוקדי המשיכה הגדולים של העיר. שילוב זה בין כפריות פורחת לעירוניות סואנת הוא מסממניה של כפר-סבא, ותנופת הבנייה תוכננה כך שלא תפגע בו.

עסקים, תרבות ומה שביניהם

כפר סבא כוללת כבר היום מספר מרכזי תעשייה ומסחר, המספקים תעסוקה לרבים מתושבי העיר ומסייעים למתג אותה כאחת הערים המשמעותיות של אזור השרון והמרכז. אלא שגם כאן, ברור שהמגמה צפויה להתרחב בשנים הקרובות: התוכנית היא להקים אזור תעשייה חדש בצפון מזרח העיר – פארק העסקים, המשתרע על פני כ-600 דונמים – ובד בבד לפתח את אזורי התעשייה הקיימים בה.
העיר כוללת כבר כיום מיזמים שונים של פנאי ותרבות, לרבות מתחם מוזיקה ומחול, אולמות מופעים, גלריה עירונית ועוד. בתקופה הקרובה, צפוי הפיתוח להמשיך, בין השאר בדמות הקמת גן ארכיאולוגי, או פרויקט שאפתני של שדרוג היכל התרבות העירונית.

ואיך אפשר בלי הפארק העירוני?

במשך שנים, היה חסר בכפר סבא פארק עירוני גדול ורחב ידיים, כפי שמאפיין ערים גדולות רבות אחרות בישראל. עובדה זו השתנתה לפני מספר שנים עם תכנונו של הפארק העירוני, שנעשה על ידי האדריכל דן צור. תכנית הפיתוח של פארק זה מרשימה בכל קנה מידה, וכוללת מספר שלבים – כאשר חלק מהפעולות כבר בוצעו, עד לנקודת הזמן הנוכחית. הפארק העירוני עתיד לכלול, או כולל כבר כיום, את כל הדרוש לבילוי מהנה בחיק הטבע: מדשאות מטופחות, בריכה אקולוגית, אזור פיקניקים, מבוך שיחים, מגרש משחקים, מגרש הוקי, מצפור, חי פארק, סקייטפארק, טרמפולינות, רכבת הפארק ועוד.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות