טקס הוקרה לסייף, יובל פרייליך על זכייתו בפעם השנייה ברציפות, באליפות אירופה

הסייף יובל פרייליך זכה בפעם השנייה ברציפות, באליפות אירופה.

לכבוד ההישג המדהים נערך טקס הוקרה בו נכחו-צביקה צרפתי, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט, שאול מיטלברג, מנהל מח' הספורט, אורי שפר, ראש מנהל הספורט,
גילי לוסטיג, תושב כפר סבא, מנכ"ל הוועד האולימפי הישראלי דני אורן ,תושב כפר סבא, ראש היח' לספורט הישגי, אורי חרלפ, יו"ר איגוד הסייף לסייף
אורי שפר אמר בטקס כי מועדון מפואר, מועדון צנוע עובד עם תקציבים קטנים ועושה דברים גדולים. יש בון המון נשמה, המון אכפתיות יש בו את המאמנים הטובים בישראל.

"העובדה שיובל זכה שוב באליפות אירופה, מעידה שכנראה באמת יש לך תכונות מיוחדות, אדם וספורטאי גדול .שתצליח לממש את היכולת שלך, להגיע לפסגת הסיוף העולמי, באליפות אירופה, באליפות העולם, במשחקים האולימפיים בריאו, שתהיה חלק מהמשלחת שלנו, זה מאוד מעודד שענף הסיוף חוזר למשחקים האולימפיים, נפלא שענף הסיוף חוזר להיות בתמונה של התקשורת. ובעניין של הציבוריות, ענף מאוד טכני מאוד יקר להפעלה מעל לכל כמו בכל הענפים האחרים, לא יובל ולא אף ספורטאי ישראלי, יכול להתמודד בלא תמיכה משפחתית".

"תמיכה משפחתית, חשובה ביותר. התחלנו עכשיו פרוייקט בהשקעה אסטרונומית, 370 מיליון שקל להביא עוד 50 אלף ספורטאים צעירים בגילאי 8-12 בתוך 5שנים לספורט בישראל. חשבנו בהתחלה שלא יהיו מספיק מאמנים, יש מספיק מאמנים. חשבנו שלא יהיו מספיק מתקנים יש מספיק תמיד טוב שיש עוד. תמיד טוב שיש יותר מאמנים ומאמנים איכותיים, נקודת החולשה בסיפור הוא ההורים.
בעיקר לגביי הבנות, פחות לגביי הבנים".

"בכפר סבא יש כ-1800 ספורטאים רשומים ב-17 ענפי ספורט. זה 2,09% מהאוכלוסייה. יחסית למדינת ישראל, כי הממוצע הארצי, עומד על 1.07%, אבל ביחס לעולם המערבי אנחנו לא נמצאים במחצית מהדרך. בישראל המשפחה לא מעודדת הילדים לעשות ספורט, חמור מכך, בישראל יש לנו הרבה מאוד ילדים שהם בעלי משקל עודף, משקל יתר, וסובלים כבר מגיל צעיר ממחלות נוראיות כמו סכרת, סכרת נעורים ועוד'. אנו חייבים את העזרה של ההורים ואת התמיכה של ההורים. מודה לכל ההורים שנמצאים פה שהם לא מדגם מייצג של כל האוכלוסייה. אולי תמצאו עוד משפחות לידכם, בבניין שבו אתם גרים, בשכונה, תעודדו את הילדים להיכנס לפעילות ספורטיבית.
אוהד מאמנו של יאיר, איש מאוד מיוחד, עם יכולת מאוד גבוהה נעול על מטרה, מגיע אליה. אין ספורטאי שיכול להצליח בלי מאמן
שעומד 24 שעות לידו, תומך בו ומקדם אותו". 

בכפר סבא 25% מכלל הספורטאים הן ספורטאיות הנשים באוכלוסייה הן 51%, לא הגיוני שיהיו לנו כל כך מעט ספורטאיות, בטח לא בעיר כל כך שיוויונית, שדואגת לשיוויון , שיש לה את היכולות כמו כפר סבא. מבקש לקחת את הדבר הזה לתשומת לב, אנחנו נעזור. מחפשים יישוב בישראל , עיר בישראל שתהיה מודל שכל שאר היישובים יחכו אותה בתחום הספורט בפעילות המקומית מדברים על ספורט שאי אפשר יהיה לתכנן כביש באותו יישוב, בלי לשאול איך זה מתיישב עם פעילות ספורטיבית,

סגן ראש העירייה צביקה צרפתי ציין בדבריו כי "אני רואה שיש הישגים שיש באמת באמת אנשים שבאים ממקום טוב, שהם מתנדבים
הם לא אנשים שמקבלים שכרשמתנדבים על חשבון השעות הפרטיות שלהם, על חשבון העבודה שלהם ואתה רואה כמה זה חשוב להם.
שאתה רואה כמה שזה חשוב, אז אתה יודע פשוט לבוא עם האנשים תת ולתת במסגרת האפשרויות, אני שמח שהאגודה הזו העמותה הזו
מנוהלת לעילא ולעילא ומטפחת ספורטאים , הסייף לא כל ילד רוצה, לא כל אבא דוחף את הילד להיות סייף. ספורט מאוד ייחודי, ספורט עם ילדים איכותיים".

גילי לוסטיג ציין בדבריו כי "כל הקבוצה, כמובן תורמת לאיכות העבודה חלק מההצלחה של כל אחד מהם בדרך לאן שאנו רוצים ומקווים שיהיה לנו ייצוג של קבוצה".

אורי חרלפ "זכיתם בהישג הגדול ולכן הגעתי לפגוש אותכם בשדה התעופה, בבוקר מוקדם. קבלתי על עצמי את ניהול איגוד הסיוף , מכיר את הענף לא הייתי סייף ,מכיר את הסייף משנת ה-70 בערך. ניהלתי את המועדון באשקלון ,היו כמעט כל ענפי הספורט .סייף היה אחד מבניהם, אני מכיר את הענף, מכיר את האנשים , שבאו אליי בהצעה לקחת את הענף על עצמי, אמרתי בכיף כי אני מכיר כמעט את כל המאמנים , שחלקם שהיו ספורטאים אני ליוותי אותם שהם שרתו בצבא. יש לי שפה משותפת עם כל המאמנים .נמצא היום מצד אחר של השולחן .קודם ישבתי לצדו של ד"ר אורי שפר כעובד של המנהל וגם אז אני מודאג רק מדבר אחד, לי קשה מאוד להוציא נבחרות
נוער ,לחו"ל ולהטיל על הספורטאים למעשה על ההורים את עלות הנסיעה ,אני מדבר רק על אליפות אירופה, ואליפות עולם.
כל תחרות אחרת שהיא מקצועית, מחנה אימונים אין לנו ברירה, אנחנו חייבים לשתף גם את ההורים".

יובל פרייליך "לספורטאים הבוגרים של המועדון, תודה שאתם באים במיוחד שיש מבחנים באם להתאמן איתי, תודה לכם.
לספורטאים הצעירים תדעו שזה אפשרי נעם שעשתה שלישית באליפות אירופה , תומר שעכשיו מתאמן פה .תראו שזה הגיוני
תאמינו ותעלו הלאה".

פרייליך הוסיף לשאלתנו כי "מדובר בהרגשה של מיצוי, הרגשה מצוינת, אמרתי גם לאנשים אחרים להציב מטרה, שהיא לא מטרה קלה
מדליית זהב באליפות אירופה ולעשות את זה עם כל הקשיים האתגרים והמכשולים שיש בדרך להתמודד אתם ולעבור אותם על הצד הטוב ביותר, הכי טוב שאפשר , זו הרגשה מצוינת ,של מיצוי שמח שיש לי את הגיבוי והגב של כל האנשים מסביבי שעוזרים לי לעשות את זה. יש לנו אליפות עולם עוד שלושה שבועות בטשקנט, זאת המטרה להיות אלוף עולם". 

פרייליך קיבל מגן הוקרה ופסלון וכן צ'ק, גם מאמניו של פרייליך קיבלו מגיני הוקרה.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות