קונצ'רטו קלאסי מקורי לתזמורת הולחן במיוחד לכבודה של העיר כפר סבא על ידי בנימין יוסופוב, מלחין, פסנתרן ומנצח עטור פרסים בינלאומיים

קונצ'רטו קלאסי מקורי  לתזמורת , הולחן במיוחד לכבודה של  העיר כפר  סבא על ידי בנימין יוסופוב ,

מלחין , פסנתרן ומנצח עטור פרסים בינלאומיים , וינוגן בבכורה עולמית בקונצרט הפתיחה של עונת המנויים של הסדרה הקלאסית בהיכל התרבות העירוני ביום רביעי , ה 22 בנובמבר , בשעה 20:30. "נתבקשתי על ידי ד"ר אמיר גבע , מחזיק תיק התרבות במועצת העיר ויאיר משיח , מנהל אגף התרבות בעירייה, לכתוב יצירה מיוחדת לכבוד העיר שלנו , לרגל יום הולדתה ה 115 " – אומר בנימין יוסופוב    בגאווה – ומוסיף : " ולפיכך, חשבתי כיצד לתאר ביצירה מוזיקלית את העיר בה אני מתגורר למעלה מ 20 שנה והבנתי שעלי לצייר בדרכי המוזיקלית האישית , את יופייה ואיכות החיים בה , לצד ההתפתחות העצומה של הבנייה וההתחדשות בה ".

ד"ר אמיר גבע, מחזיק תיק התרבות

ד"ר אמיר גבע אומר לאתר השרון פוסט " מלחינים גדולים כתבו יצירות רבות שהוקדשו לערים שהיו חשובות בעיניהם. בכלל כך, ראוי להזכיר את סימפוניית פראג של מוצרט, את סימפוניות לונדון ופריז של היידן, את מזרקות רומא של רספיגי ואת מזכרת מפירנצה של צ'ייקובסקי , שאף תנוגן בעצמה בקונצרט הפתיחה של העונה " – וגבע מבהיר : " בכל הדוגמאות הללו , קודם כל , שומעים את קולו של המלחין , ואת הלך רוחו ולאו דווקא את הדברים הספציפיים שמחוברים לנוף או להיסטוריה של העיר . גדולתה של המוסיקה הקלאסית בכך שכל מלחין יכול להעניק לה  את ההתייחסות שלו – וכל מאזין יכול לקבל ממנה את ההתרשמות שלו ".

מזמיני היצירה, אמיר גבע ויאיר משיח מודים כי טרם שמעו אותה והם נרגשים מאוד בעצמם להקשיב לה בפעם הראשונה בקונצרט הפתיחה של העונה, ביחד עם הקהל.

הם אומרים: " אנו יודעים היטב כי יוסופוב, שהקים את התזמורת הקאמרית כפר סבא " סולני ישראל " ומשמש כמנהלה המוסיקלי, הינו – במקרה הזה, כמו הורה שמוליד תינוק חדש ומציג אותו לעולם" .   יוסופוב מבקש לכנות את היצירה שלו בשם: " כפר סבא צ'רטו " –  ורומז כי ביצירה בולטים שני חלקים מנוגדי אופי : פואטיקה ויופי בתחילתה ומרץ ועוצמה וירטואוזית בסיומה . לכבוד פתיחת העונה הקלאסית, ונגינת הבכורה של ה " כפר סבא צ'רטו " –  הזמין בנימין יוסופוב את הפסנתרן הסולן , רוסטיסלב קרימר , מגרמניה, המנהל האמנותי בעל השם של פסטיבל באשמט בעיר מינסק כחיזוק מרשים לתזמורת. התזמורת הקאמרית כפר סבא " סולני ישראל " היא תזמורת של סולנים מהשורה הראשונה בארץ שחיים ופועלים בישראל ויוצרים בניצוחו של המאסטרו  יוסופוב , אנסמבל וירטואוזי מיוחד במינו , אנסמבל שכל חבריו – סולנים ברמה בינלאומית. בנימין יוסופוב עצמו, הוא מוסיקאי מוכשר מאוד , בוגר הקונסרבטוריון הממלכתי על שם צ'ייקובסקי במוסקבה אשר זכה פעמיים בפרס ראש הממשלה ( 1999, 2008 ) ופעמיים בפרס אקו"מ , כן בפרס איגוד המלחינים הישראלי , בפרס לנדאו, בפרס אנגל , וכן בפרס אקו"מ על מפעל חיים ( 2016 ).  יצירותיו מנוגנות בפסטיבלים רבים ויוקרתיים בכל רחבי העולם ומבוצעות על ידי מיטב התזמורות הנחשבות .   " אנו מאוד מקווים כי היצירה שנכתבה לכבוד כפר סבא תתחבב על הקהל הכפר סבאי " – מסכמים גבע ומשיח – " על שמה של היצירה עדיין איננו סגורים ונשמח לשמוע הצעות –  אבל מי ייתן והקהל יאהב אותה והיא תושמע פעמים רבות , הן בהיכל התרבות העירוני, הן בכיכר העיר והן …. ברחבי הארץ והעולם".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות