חנוכה 2018 ||מתוך החשיכה||תערוכת פיסול באור של איציק אילוז

לקראת חג החנוכה, תפתח בגלריה Artמבט בבית המבריא  בכפר סבא, תערוכת פסלי אור של האמן איציק אילוז. הצגת תערוכות העוסקות באור, הפכה למסורת בגלריה זו לקראת חג האורים

בתוך מציאות חיים אנושית, שיש בה לא מעט התמודדויות, קושי וכאב, כחלק מהחברה המערבית הדורשת עשייה מתמדת וחתירה לקראת הצלחה, וכישראלים החווים איום מתמיד על עצם המשך קיומנו, אנו שואפים למפגש עם משהו שיגע בנפשנו, יעשיר, ינחם וירגיע.

יופי צורני מעניק לחיים תחושת ערך, ומנחם על הקושי הכרוך בהם.

צבע מבטא ומעורר רגשות בתוך אפרוריות היומיום.

תנועה מזכירה לנו את את ההשתנות המתמדת, הזמן החולף ומחזוריות העונות.

אור הוא דבר שאנו כמהים אליו, כדי שיאיר את החשיכה.

 

מכלול מסוים, של צורה, צבע, תנועה ואור, יוצר חוויה של יופי, מעלה רגשות, מעורר מחשבה על רעיונות אפשריים שמנסה מכלול זה לבטא, מחבר לעולם ההקשרים האישי, וכך נוצרת  בכל צופה חוויה ייחודית, המשפיעה עליו חושית, רגשית ומחשבתית.

 

התפתחותן של טכנולוגיות חדישות, מאפשרת לאמנות לפרוץ את גבולותיה המוכרים. להשתמש בחומרים לא שגרתיים ובטכניקות תכנון ועיבוד מתקדמות. לבנות פסלים שקופים מעבירי אור. לתכנן תכנית אור ייחודית לכל פסל, שתשתלב ברעיון העומד בבסיסו ותדגיש אותו.

 

תוכנית האור בכל אחד מהפסלים המוצגים, מבוקרת באמצעות עשרות מחשבים זעירים, המובלעים בתוכו באופן נסתר. לכל פסל הגוונים המייחדים אותו, ותנועת האור שונה מפסל לפסל בכיוון התנועה, מהלך התפתחותה, וקצב השתנותה. תכונות אלה של כל פסל הן חלק בלתי נפרד ממנו, ומהוות חלק מביטוי הרעיון העומד בבסיסו.

 

הפסלים עוסקים בכל מה שקשור לחוויה האנושית, אך גם בחוויה המאפיינת את תרבות תושבי הארץ הזאת. העולם הפנימי, נשיות וגבריות, יחסים, יהדות וישראליות.

 פתיחת התערוכה ושיח גלריה ביום ה' 29.11.18 בשעה 20:30

הנכם מוזמנים להשתהות מול כל פסל המדבר אל לבכם. להתבונן בו ובמה שמתרחש בו. להפנות מבט פנימה, ערים למה שמתרחש בכם בנוכחותו. לחוות, לחוש, להרגיש, לחשוב.

גלריה "Artמבט" -  בית "המבריא " רח' רופין 15, כפר סבא

שעות פתיחה: א' - ה' 12:00 – 20:00, ו' ושבת 10:00 – 20:00.   סגור: ג' ד' 16:00 – 18:00

אביה ממון – אוצרת הגלריה

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות