חברת המועצה, הדר לביא, נגד מינוי יונה מייקלר למשנה "חל איסור על ראש העיר לחלוק סמכויות לאדם שאינו נבחר ציבור או עובד עירייה"

הדר לביא, חברת מועצת העיר, יוצאת נגד מינויו של מייקלר למשנה בטענה שמדובר במינוי לא חוקי :"אתמול התבשרנו על מינוי המפתיע של פעיל הליכוד תושב העיר, מר מייקלר, לתפקיד משנה לראש העיר ולאחראי על תחום הקליטה. משנה לראש העיר זה תפקיד שראשי ערים המציאו במטרה לספק תואר כבוד שהוא חסר משמעות מבחינת סמכויות. חוקית חל איסור על ראש העיר לחלוק סמכויות לאדם שאינו נבחר ציבור או עובד עירייה. כלומר אסור לו לתת אחריות לתושב על תחום הקליטה, לדוגמה. בדיוק מסיבה זו לא יצא לפועל המינוי של עמירם מילר שראש העיר ניסה להעביר והאופוזיציה הצליחה לעצור בהתבסס על החוק. לתת כוח וסמכויות לאדם שאינו נבחר ציבור או עובד עירייה הוא ניגוד גמור לערכי הדמוקרטיה הבנויה על רצון העם ולא על גחמותיו של איש. מינוי זה, המצטרף לשרשרת מינויים תמוהים של ראש העיר, מספק לנו הצצה לתרבות הפוליטית שהוא מוביל. פוליטיקה המתבססת על הבטחות אישיות, וחלוקת כוח למקורבים היא השורשים של שחיתות שלטונית. אסור לתת לזה לקרות בכפר סבא".

הדר לביא

 

דבריה נאמרים על רקע הודעה לעיתונות שהוציאה דוברות העירייה "ראש העיר רפי סער מינה באופן רשמי את יונה מייקלר לתפקיד המשנה לראש העיר ואחראי על נושא הקליטה בעיר. מדובר בצעד חשוב שמטרתו חיזוק הקשר עם ציבור העולים בעיר. במכתב המינוי ששלח ראש העיר נכתב כי, "העיר כפר סבא יצאה לדרך חדשה ואני שמח שאתה מצטרף אליי ולוקח חלק במסע המרתק. עבודתו של נבחר ציבור אינה קלה, אולם פירות עמלנו וההשפעה שיש לכולנו על עתיד העיר, פיתוחה והתקדמותה מספקים מאד. אני בטוח כי הידע והניסיון, שצברת במהלך השנים, יסייעו להצלחתך גם כעת. מאחל אני לך שתדע לנצל את כשרונך לטובתם ורווחתם של תושבי העיר היקרים לכולנו".

"במסגרת תפקידו יהיה אחראי יונה מייקלר על כל נושא הקליטה בעיר ובין השאר על מועדוני עולים, אירועי תרבות ואירועים שונים למגזר הרוסי, הספרדי, הצרפתי ועוד. בנוסף, במסגרת תפקידו ישמש כיו"ר ועדת ההיגוי ויו"ר ועדת הקליטה. חשוב לציין כי יונה מייקלר משמש מזה הרבה שנים בתפקידים ציבורים בהתנדבות ופעיל בקרב אוכלוסיית העולים בעיר וימשיך לעשות כן גם בעתיד.  בתפקידו האזרחי משמש כטכנאי שיניים בדרגת אומן  ויו"ר מועצת סניף כפר סבא של הליכוד.

לאור המינוי החדש אמר יונה מייקלר כי, "אני מודה לראש העיר על המינוי ואמשיך לשרת את הציבור הכפר סבאי על כל גווניו בהתנדבות ובכל דרך שאוכל. אני מזמין את כולם לפנות אליי ולהיעזר בי בכל נושא הקשור לקידומה ופיתוחה של העיר".

יונה מייקלר

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות