אנשי המאה המשפיעים בכל הזמנים בכפר סבא : ישראל לנצ'נר

פרויקט ענק ובלעדי באתר השרון פוסט, על אנשים יוצאי דופן, נדירים, פעילים ומיוחדים מאוד בעירנו. הפרויקט יימשך לכל אורך תקופת החגים ומדי יום נעדכן את רשימת המאה המשפיעים

אנשי המאה המשפיעים בכל הזמנים בכפר סבא והפעם על ישראל לנצ'נר

 

מאת: אירית מרק

 

ותיקי כפר סבא ודאי יודעים וזוכרים את מעשיו יוצאי הדופן של המנהל המיתולוגי של בית הספר עציון דאז, במזרח כפר סבא, ישראל לנצ'נר. לפני מספר שנים ראיינו אותו בשרון פוסט עת יצא לפנסיה.

ישראל לנצ'נר, בן 70, נשוי, אב לשניים וסב לשניים, ניהל את בית הספר שנים רבות ובהצלחה מופתית. בבית הספר למדו בעיקר בני הקהילה האתיופית. אחת הכותרות הבולטות הזכורות מלנצ'נר היתה "שחור הוא יפה", כשהגיב בזעזוע לפרשות גזענות שונות שנחשפו בארץ.

הצטרפו ל-23 אלף החברים בקבוצת >>> כפר סבא שלנו

בראיון שנתן לי לפני שנים רבות אמר אז "ריחמתי על צוות בית הספר, על הנהלת בית הספר, ואמרתי לעצמי 'כמה שאתם קטנים'. זה ברור לי שאם אפגוש את מנהל בית הספר הזה, יד אני לא אלחץ לו. אתם גיבורים על ארבע ילדות קטנות, ואחרי זה אתם מדברים על אהבת אדם?! ואהבת לרעך כמוך?! מה תגידו לילדים כשתלמדו את הפסוקים המדברים האדם שנברא בצלם אלוקים?! איפה החמלה שלכם? אני לא זוכר שנתקלתי אי פעם באמירות בוטות או בהתנהגות מכוערת שכזו בכפר סבא ואני נמצא כאן כבר קרוב ל- 25שנה".

לנצ'נר איש חינוך כ-40 שנה, בשנים אלו עבד בתיכון ברמת גן, בשליחות ציונית בחו"ל, ניהל את בית הספר עציון 24 שנה, "היו לי במהלך הנים הרבב נקודות אור, נקודת האור הגדולה ביותר שהייתה לי בשנים אלה היא קליטת ילדי אתיופיה. בקליטת ילדי אתיופיה, אני רואה את המשימה הציונית החשובה ביותר, שיש לעם ישראל, בשנים אלו".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות