ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, מה עם התנצלות?

טור אישי / אירית מרק

יום כיפור בפתח וכן, יש כמה חבר'ה פה בכפר סבא הצריכים לכפר. צריכים לבקש סליחה על התבטאויותיהם, השמצותיהם, השתלחויותיהם, שקריהם וכדומה. הבנתם את הפואנטה. הם אמנם מעטים, אך מקיזים רעל וארס איפה שרק רגלם תדרך, או יותר נכון, יאפשרו להם להרעיל אחרים באמירותיהם הנלוזות, בהשמצות חסרות שחר, בתגובות חלולות של אנשים חסרי מעש שיישבו כל היום ויברברו עצמם לדעת.

לרוב מדובר בכמה פליטי רשימות כאלו ואחרות שנותרו ללא בעל בית או כאלה התומכים/ות במועמד/ת המשקיף/ה מעל מדושן/ת עונג מההשמצות שלוחות הרסן של כמה מפעיליו/ה.

בכל מקרה אותו קומץ המפמפם עצמו לדעת בכל מקום, בפייסבוק, בקבוצות ווטסאפ ואיפה שרק אפשר מעורר בכל מקום שאט נפש מהבריונות הפרוצה.

נוכחתי בעצמי ולתדהמתי באמירות קשות של פעילים / בריונים ובריוניות כאלו כנגד ראש העיר, סגניו, עובדי עירייה, כאלה ואחרים.

בריוני המקלדת, יושבים בשיממונם הגדול ומפזרים רוע צרוף על נבחרי הציבור שנבחרו כחוק. מיותר לציין כי אלה אשר קבוצת הבריוני מקלדת מכפישה אותם, אינם עונים או מגיבים ואף בספק אם בכלל רואים, אך כמנהלת קבוצות בעצמי, נחרדתי לראות תגובות מזוויעות של פעילים שכמובן הורחקו לאלתר מקבוצותיי.

ובכל זאת, אני מתארת לעצמי שלא קל להם, לאותם אלו שהבריונים /יוניות משמיצים. וזה רק הולך ומחמיר אצלם בסלון. הקנאה המורגשת, חוסר היכולת להכיל ההפסד, הדחייה ושאט הנפש שהם מקבלים מאלה שהם משמיצים רק מגבירים אצלם הרצון לנקמה וצריך לראות בכדי להאמין. אחד מהחבורה כותב שטות וקומץ הפליטים המשמיצים מיד אחרי אותו אחוז בעירה לנקמה. זה כל כך מסוכן עד שאפשר בקלות לכנות זאת הסתה. הסתה ברשת. הסתה בקבוצות ווטסאפ. הסתה זדונית ומכוונת. מי שידו/ה במעל ומוביל את ההסתה המרושעת אחר ראש העירייה הנבחר ושאר עובדי עירייה ונבחרים, היא/הוא מאנשי בן חמו. חד משמעית וללא ספק.

רפי סער, ראש העירייה נוהג באותם פעילי בן חמו המובילים הסתה מרושעת ברשת בכבוד. ביד ענוגה. במקומו, אילו הייתי ראש העיר, הייתי אוספת את התכתובת של כל אותם פליטי בן חמו המובילים הסתה בריונית ומסוכנת, אלה שככל הנראה לא יירגעו לעולם ממפלתו של אדונם, ומשגרת החומר היישר לסוללת עורכי דין שביחד ירכזו תביעת דיבה ולשון הרע כנגד אלו שאינם יודעים מרגוע.

כן, יש חופש הביטוי. לא חופש השיסוי. לא חופש הביזוי. בריוני מקלדת מוטרפים מקנאה עד כי הארס נוזל להם מזוויות פיהם ונותר רק לדמיין קרניים, עדה כדי כך הקנאה אשר אינה נותנת להם מנוח. זה מזעזע בעיני. לא סוד הוא כי אני אישית סולדת מהמשמיצים הסדרתיים ואין להם מקום אצלי בקבוצות. אך לא סוד הוא כי אדם חמלתי אני. כואב. כואב ומזעזע לקרוא את מוטרפות הקנאה שהשתלטה על המסית/ה הראשי/ת המוביל/ה קו מסוכן לכל הדעות. באמירות, הכביכול מציגות דעות תמימות, תגובות תמימות כביכול, דעה כביכול לגיטימית אך רצופה בשזירת רעל ארסי מסית מוסווה. הלו! יש פה אנשים. יש כאן משפחות. איפה האנושיות? איפה הכבוד?! מהם והלאה. אין ספק שעל ראש העיר לפעול ובמלוא החומרה כנגד אותם בריונים מסיתים כנגדו ויפה שעה אחת קודם

אם בן חמו חשב או האמין שאותה בריונית/ן מסית/ה כנגד ראש העיר שנבחר כחוק על אפו וחמתו של בן חמו שעשה הכל אבל כמעט הכל ובוודאי כל מה שיכל, בכדי שסער לא יבחר, תביא לו נחמה בהסתת הציבור או בניסיונותיה הנלוזים והלא מוצלחים יותר נכון, הרי שטעות גדולה בידו, huge huge mistake מה שנקרא… אין ספק שזה יכול לחזור אליו כבומרנג, או אליה /ו. ימים יגידו. והם בוודאי יתנצלו לפני יום כיפור, המסי/תה הראשי/ת, ובוודאי ישלחו מילים מכובסות לכל עבר. אך מאמינה אני כי עונשם נגזר כבר מזמן מלמעלה. לא מחילה ולא כפרה יכולה זו לקבל. דרכה המעוותת כבר מזמן חרגה כל גבול וטעם טוב. 

ברמה האישית אומר כי פגשתי את בן חמו לפני כחודש ימים. זה היה בבית המשפט. בן חמו שהחליף כבר כמה וכמה עורכי דין, שכר לו הפעם עורך דין שבמשך דקות ארוכות עמד והשתלח בעדי התביעה. ניסה להכפיש, המציא עלילות, ניסה לסתום את הפה וסתם בעצמו כשהובהר לו נחרצות על ידי השופט כי עליו לתת לעדה, במקרה זו אני, להגיב.

זה היה מעמד נורא: לראות את בן חמו, מושפל, אבוד, כבוי עם מבט מת בעיניים, כשהוא מנסה להיעזר בעורך הדין החדש שהשיג לעצמו, שרק מעורר את העדים מטעם התביעה לתאר ולבאר את כל התרחישים בפרוטרוט מדויק עד דק עם שיטת התיחקור שלו. השיטה לנסות ולזרוק רפש על העדים הנשבעים כמובן לומר אמת על דוכן העדים, רפש שכמובן לא היה ולא נברא, המצאה בלעדית שלו, ומה זה נותן לו? היעלה מישהו על הדעת להמציא עדויות? להעליל כזב?!

יהודה בן חמו

ואולי, אולי כל ההמצאות והטחת העלבונות נועדו אך ורק בכדי להשמיע לעיתונאי היושב בקהל אמירות מופרכות כאלו כדי שהלה יעלה על הכתב והציבור יקרא מהגיגיו ורעיונותיו של עורך הדין החדש במהלך הדיונים? נשמע נוח למדי להזעיק עיתונאי בכל פעם שבן חמו רוצה שהציבור יקרא השערות, הזויים ככל שיהיו שמעלה עורך דינו, הא?! לא אתפלא. מחוץ לאולם, בהפסקה, ראיתי את בן חמו מסתודד עם אותו עיתונאי. מדבר ומסביר לו עניין כלשהו בלהט. כשראה אותי נכנס בחזרה לאולם, לאולם מספר 35

ברם, בל לו לבן חמו ולמסיתים מטעמו לשכוח שכתב אישום חמור הוגש כנגדו. הוא המואשם. לא העדים הנקראים בזה אחר זה ומספרים את אשר אירע. ברור לכל שכל ניסיונותיו של עורך הדין גם אם היה מספר 1 בארץ, לא יוכל להשחיר פניהם של העדים, אנשים טובים, אחד אחת, שבעול כורחם נאלצים להתייצב, לרובם בפעם הראשונה בחייהם, להעלות על דוכן העדים ולפרט הידוע להם כשבן חמו יושב מולם וכן, יש כאלה עדיין הפוחדים ממנו.

ועל התבטאויות עורך דינו במהלך הדיונים…ההמצאות והאשמות מגוחכות חסרות כל שחר ועליו נאמר, אז אמר…. לחצו כאן לקריאת כתב האישום במלואו

חודש ימים עבר מאז הדיון. ודמותו של בן חמו, כפי שנראה עתה, מעלה עצב ורחמים. מי שהיה פעם מלך בלתי מעורער באזור כולו. קשה שלא לרחם על האיש שהיה פעם חזק יותר מכל שר, מכל חבר כנסת, רחמים על האיש שהיה מתחבק ומצטלם לעיתונים עם אנשי משטרה, והיום הוא מדבר איתם רק באמצעות עורכי דין…רחמים על מי שזכה בכל כותרת אפשרית בעיתונות הארצית כי כל כך התמכר לזה, רחמים על מי שהיה בטופ העולם והיום אתה צריך להתכופף מטה כדי לפגוש בעיניו. עיניים בתוך מבט שיקפיא אותך

יהודה בן חמו
יהודה בן חמו

אבל יודע מה בן חמו? כן, אני מלאת רחמים על משפחתך. גרושתך מירב, ילדיך. אמך, אחיך. אחיותיך. אתה לועס כעת את מה שהבאת אתה עצמך עליך. לא ידעת גבולות. לא ידעת שובע, אתה בבוץ, בבור אפל ושחור. הבאת בושה גדולה על העיר שלנו כפר סבא. מפחיד ומבעית לראות לאן הידרדרת. לא פחות מחריד לראות את קו ההסתה המכוון עליו נינוחים משרתיך.

לפעמים, בן חמו, החגיגה נגמרת. אקורד הסיום שלך הושמע מזמן. בקרוב, עם אותו קו צדק וחוק, גם של כל מי שמסית/ה מפעיליך.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות