ספורטה פרשה מסיעת ראש העירייה שהגיב "רבים וטובים הזהירו אותי מפניה"

מאת: אירית מרק

לאחר שנה בתפקידה כמחזיקת תיק החינוך במועצת העיר, התקשתה אוסנת ספורטה להתמיד בתפקיד החשוב שלקחה על עצמה והודיעה כי היא מוותרת על תיק החינוך ופורשת מסיעת ראש העיר לסיעה עצמאית.

ספורטה הפכה כחודשיים לאחר הבחירות, לעוינת בקואליציה עת קיבלה הבהרה מראש העירייה, רפי סער, כי לא תקבל סגנות בשכר. עד לאותה תקופה, הלכה איתו ספורטה יד ביד לכל אירוע, לכל ישיבה, גיבתה וחיזקה את ראש העירייה ואף הייתה מגיבה בחריפות כנגד מועמדים מתחרים. ברם, כל זה השתנה כאמור, מהרגע שסער הודיע לה כי לא תוכל לקבל סגנות בשכר.

סער יצוין, השתהה עם ההסכמים הקואליציוניים במשך חודש וחצי בניסיון לבדוק אפשרויות לרצות את ספורטה שכאמור דרשה סגנות בשכר.

מאז, החלה ספורטה להתנגד לקול הקואליציוני, יצאה בכותרות שליליות, נעדרה מישיבות רבות ושיתפה במחתרת פעולה עם האופוזיציה.

באחד הראיונות שלה אף הבהירה חד משמעית כי "חדרה בראש סדר העדיפויות שלי. נקודה"

שימו לב מה אמרה על סער בבחירות "הבחירה להצטרף לרפי הייתה הדבר הכי מובן מאליו עבורי. כל מי שניהל מערכות גדולות יודע שמהלכים מורכבים מחייבים מנהיגות עירונית אמיצה ומקצועית. ולרפי יש את הכל: ידע וניסיון מוניציפלי עשיר, היכרות מעמיקה עם העיר ועם תושביה, יכולת לתפקד בסביבה מרובת משתנים וחשיבה פורצת דרך. ולא פחות חשוב מכל אלו, ענווה ודרך ארץ. המנהיגות שלו משלבת פתיחות, גמישות והקשבה, לצד יכולת לקבל החלטות אמיצות ולהוציא אותן לפועל במקצועיות ובנחישות. תכונות הכרחיות למנהיג. רפי הוא בדיוק מה שכפר סבא ומערכת החינוך בה צריכות. בעקבות היכרות מעמיקה איתו, אני יכולה לומר בפה מלא – הוא האיש הנכון במקום הנכון. רפי הוא היחיד שיוכל להתחיל לעבוד למען תושבי כפר-סבא כבר מהיום הראשון בתפקיד".

תיק החינוך יעבור כעת לחבר מועצה אחר שייקח על עצמו את האחריות לקדם תיק חשוב זה למען הציבור. בסביבת ראש העיר הבהירו לספורטה כי ראש העיר רואה בתפקיד חברי סיעתו שליחות למען הציבור ועל ספורטה לפנות מקומה לבאה אחריה ברשימה, פאני בן עמי רבינוביץ.

ספורטה כתבה בהודעה שהפיצה

אוסנת ספורטה

"אני מבקשת להודיע על החלטתי לפרוש מסיעת "דרך חדשה", החלטתי זו התגבשה, לאחר שהגעתי למסקנה כי לא מתקיימים התנאים המאפשרים לי לממש שליחותי הציבורית. בישיבות המועצה ובישיבות הוועדות בהן אני חברה, מצופה ממני להצביע בהתאם לעמדת ראש העיר וליישם משמעת קואליציונית. ציפייה זו מתנגשת פעמים רבות עם חובתי הציבורית לפעול על-פי צו מצפוני ומתוך שיקולים מקצועיים, כפי שאני מבינה אותם. בתנאים אלו, אני מוצאת שהיותי חברת הסיעה, לא רק שאינה מקדמת עשייתי הציבורית, כי אם מגבילה אותה. מובן לי כי פרישתי מהסיעה כרוכה בסיום תפקידי כמשנה לראש העיר וכמחזיקת תיק החינוך. אמשיך למלא את שליחותי הציבורית כסיעת יחיד".

ראש העירייה רפי סער :"במהלך מערכת הבחירות, כשהיא חברה בסיעתנו, ניהלה אסנת מו"מ מאחורי הקלעים עם רשימה מתחרה

רפי סער ראש העיר כפר סבא

רבים וטובים הזהירו אותי מפניה. בחרתי לתת לה הזדמנות נוספת. טעיתי. פוליטיקה היא מאמץ קבוצתי והליכה בדרך משותפת. אסנת רגילה ללכת לבד בדרכה. אכבד זאת. בקרוב אמנה לה מחליפה או מחליף ראוי".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות